Dvě třetiny utkání odehráli Draci poměrně slušně, jenže během třetího dějství přišel ze strany domácích naprostý útlum vinou obrovských mezer v obraně.

Do vedení se celek Salithu dostal v 10. minutě, kdy se svižnou střelou pod víko prezentoval Daniel Hroch, hosté mohli hned záhy odpovědět, ale tutovku Stoklasy zlikvidoval pozorný gólman Novák.

Krátce za polovinou úvodní části měl Šumperk k dispozici více jak minutu trvající výhodu pět na tři, kterou přetavil ve druhou trefu. Přihrávku od brankové čáry pohotově zužitkoval Marek Haas – 2:0.

Přerov pak většinu střetnutí doplácel především na častá vyloučení, v jednom případě dokonce pykal čtyři minuty za vysokou hůl, ale domácí dlouhou přesilovku na přelomu první a druhé třetiny nevyužili.

Naopak krátce po jejím skončení mohli inkasovat, kdy se parádním sólem přes celé kluziště blýskl aktivní Stoklasa, naštěstí pro Šumperk však sám před brankářem přestřelil. Do konce prostřední dvacetiminutovky následně Draci promarnili další tři početní výhody, které sice sehráli dobře, ale bez gólového efektu.

Zkraje třetího dějství se poté podařilo Přerovu snížit, rozjetý Matouš Kratochvíl měl dostatek prostoru, aby mohl přesně zakončit střelou nad lapačku.

Za dalších 75 vteřin bylo dokonce vyrovnáno, další zmatky v domácí defenzivě využil Lubomír Kovařík a Zubři byli rázem na koni, k tomu si vytvořili několik střeleckých pokusů, kdy mohli otočit skóre, v 54. minutě se například ocitl znovu zcela sám před Novákem Filip Stoklasa.

Poslední možnost Draků strhnout výsledek na svou stranu v normální hrací době přišla pro domácí o chvíli později, kdy hráli další početní výhodu, bohužel v té bylo největší šancí přečíslení soupeře.

V pozápasovém penaltovém rozstřelu potom Šumperk rozhodl ve svůj prospěch díky povedenému pokusu Daniela Vrdlovce v páté sérii.

„Po dlouhé době jsme od první minuty sehráli dobrý zápas a dvě třetiny jsme na ledě dominovali, měli jsme tam řadu vyložených šancí a skóre mohlo být i daleko vyšší," prozradil na úvod trenér Draků Radek Kučera. „Ale bohužel po snížení Přerova na 2:1 se naše hra sesypala jako domeček z karet. Začali jsme dělat strašné osobní chyby, nebyli jsme schopní dostat puk od mantinelu za modrou čárou a soupeř nám kotouče vracel zpět, nepokrývali jsme si hráče ze druhé vlny, což je věc útočníků a hosté pak chodili do přečíslení," doplnil zklamaně Radek Kučera.

Další přípravný duel sehrají Draci v úterý 1. září, kdy na svém ledě přivítají od 18 hodin mužstvo LHK Jestřábi Prostějov.

Salith Šumperk – HC Zubr Přerov 3:2 SN (2:0, 0:0, 0:2 – 1:0)

Branky: 10. Hroch (Vachutka), 13. Haas (Půhoný, Látal), rozhodující nájezd Vrdlovec – 43. M. Kratochvíl (Pala, Běhal), 44. Kovařík (Popelka). Vyloučení: 2:9, navíc Grof (Přerov) osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. Rozhodčí: Přikryl – Novotná, Zouhar. Diváci: 380.
Šumperk: Novák – Bažant, Sedlák, Kečkeš, Drtil, Látal, Rusina, Slavík, Prokop – Haas, Plášek, Půhoný - Brunec, Vrdlovec, Fořt - Milfait, Šimun, Půlpán - Ostřanský Vachutka, Hroch. Trenér: Radek Kučera.
Přerov: Vojtek – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Vágner, Zbořil, Novotný – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Školoud, Š. Kratochvíl – Král, M. Kratochvíl, Stoklasa – Kovařík. Trenér: Vladimír Kočara.