Severomoravský klub o tom informoval v neděli na svém oficiálním webu, tedy pouhý den před zahájením společné suché přípravy.

Draci tak během letní pauzy přišli o druhého tahouna své defenzivy. Již dříve totiž zamířil do konkurenčního Prostějova Tomáš Drtil.

Nyní se loučí i letitá opora a bývalý kapitán Tomáš Sedlák, který má ve statistikách zapsáno celkem 616 utkání v šumperském dresu, což je absolutní historický rekord klubu.

Během dvanácti sezón, které v podhůří Jeseníků absolvoval, vždy patřil mezi nejproduktivnější hráče týmu, když v barvách Draků nasbíral úctyhodných 455 bodů za 142 branek a 313 asistencí.

Hned dvakrát poté Tomáš Sedlák dokonce vyhrál i kanadské bodování obránců v rámci naší druhé nejvyšší soutěže (v sezónách 2013/2014 a 2014/2015).

„Nakonec jsem dospěl k rozhodnutí, že je na čase dát přednost rodině. Chance liga má letos hodně nabitý kalendář a byl bych dost často na cestách někam na druhý konec republiky,“ říká ke svému odchodu na klubovém webu Tomáš Sedlák.

„V souvislosti se zraněním ruky, které jsem měl minulou sezónu, bych taky měl podstatně méně času na regeneraci. Takže jsem to rozsekl s tím, že s profesionálním hokejem je konec. Jsem šťastný, že jsem tak dlouho mohl hrát v dresu Draků. Miluji to tady a vždycky se sem budu rád vracet. Klukům už ale budu jen držet pěsti na tribuně,“ doplňuje obránce, který se chce hokeji nadále věnovat při práci už pouze na úrovni krajské ligy v některém z celků Pardubického kraje.

Kromě Šumperku si Tomáš Sedlák během své bohaté kariéry zahrál také za Šternberk, Havířov, Prostějov nebo Vrchlabí. Krátce působil rovněž na Slovensku a ve Švédsku.

V průběhu svého povedeného ročníku 2013/2014 si zapsal i jeden extraligový start v barvách tehdy partnerských Pardubic.