Díky zisku dvou bodů z Kotliny tak Draci i nadále zůstávají na prvním místě tabulky druholigové skupiny východ.

Přesto měli hosté nakročeno k úspěchu ještě v normální hrací době, když v polovině zápasu vedl Šumperk již tříbrankovým rozdílem.

Potom ale Draky začala brzdit častá vyloučení, jejich kapitán Petr Gewiese dokonce vyfasoval zbytečný trest pět minut a do konce utkání za bodnutí špičkou hole a domácí postupně stačili srovnat na 3:3.

V 55. minutě měli dokonce hokejisté Havlíčkova Brodu obrovskou možnost dokonat obrat, když hráli necelou minutu přesilovku pět na tři, ale Šumperk se ubránil.

Záhy navíc Draci znovu šli do trháku, protivník však během pouhých osmnácti vteřin bleskově srovnal a strhující duel dospěl až do prodloužení.

V nastavení měl nejprve na hokejce rozhodnutí domácí Jakub Matušík, jenže ze samostatného úniku na gólmana Waneckiho nevyzrál.

Pak Rebelové pykali za nedovolené bránění a Draci nabídnutou přesilovku přetavili v rozhodující trefu z hole Tadeáše Jaroše.

„Tohle jsou zápasy, na které se od letní přípravy dře, a na které se tým připravuje. My jsme se na dnešek připravili výborně, a i když jsme si utkání na konci druhé třetiny a v počátečním úseku třetí části zkomplikovali, týmovým výkonem jsme domácí i s trochou štěstíčka udolali,“ prozradil pro klubový web šumperský trenér Martin Janeček.

„Chci také poděkovat našim fans, bylo je slyšet, podporovali nás i v těžkých chvílích a snad nelitovali té daleké cesty za utkáním,“ dodal lodivod Draků.

BK Havlíčkův Brod – Draci Šumperk 4:5 PP (0:1, 2:2, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Cachnín (Plachý, Semrád), 36. Třetina (Semrád, Přidal), 46. Přidal (Třetina, Semrád), 57. Matušík (Kadlec, Vala) – 15. Milfait (M. Haloda), 30. Spratek (Pokorný, Krejčiřík), 31. Vachutka (Jaroš, Sedlák), 57. Drtil (Antonov), 62. Jaroš (Sedlák). Rozhodčí: Král – Horký, Roupec. Vyloučení: 4:10, navíc Gewiese (Šumperk) 5 minut plus do konce utkání. Diváci: 648.

Havlíčkův Brod: Holík – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala, Krejčí – Mikeš, Třetina, Přidal – Kadlec, Matušík, Voříšek – Juráň, Cachnín, Plachý – Holenda. Trenér: Richard Cachnín.

Šumperk: Wanecki – Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Jaroš, Milfait, Vachutka – Krejčiřík, Spratek, Pokorný – Scheuter, Antonov, Hroch – Urban, Šíp, Haluza. Trenér: Martin Janeček.