Po raketovému nástupu do hry vedl celek z podhůří Jeseníků již za 31 vteřin po úvodním buly, přesnou tečí do odkryté klece se prosadil Vladimír Cink.

Záhy mohli Ostravané srovnat krok, jenže neproměnili trestné střílení, naopak v 8. minutě dával na 2:0 ze samostatného úniku Daniel Vachutka.

A když o chvíli později po vyhraném vhazování zamířil přesně Lukáš Králík, hosté vystřídali brankáře, když Kůdelu nahradil Kubáň.

Jenže ani porubský náhradník si nevedl o moc lépe. Nejdříve jej v přesilovce dost lacino překonal Petr Gewiese, pak inkasoval v poslední vteřině úvodní části po bekhendu Vachutky – 5:0.

Do druhého dějství nastoupil mezi tyčemi hostů opět Hynek Kůdela a jeho spoluhráči měli v této části daleko více ze hry, vytvořili si i řadu střeleckých pokusů, Draky však držel vynikající Vlastimil Lakosil, kterému ve dvou případech pomohla i tyčka.

Šumperští Draci porazili Kopřivnici
Na svém ledě jedou, Draci nasázeli Kopřivnici čistou pětku

Čisté konto pak šumperský gólman hájil až do 47. minuty, kdy jej poprvé překonal Vladimír Luka. Těsně před koncem hosté už pouze snižovali na konečných 5:2. Při přesilovce pět na tři se trefil Jiří Zdeněk.

Samotný závěr následně hosté příliš nezvládli, když neunesli porážku a výsledkem bylo několik vyšších trestů na straně Poruby. Celkově potom rozhodčí rozdal 157 trestných minut.

„Chtěli jsme na soupeře vletět a rozhodnout v první třetině, což se nám povedlo. I za stavu pět nula jsem však kluky v kabině upozorňoval, že Poruba se nepoloží, to se potvrdilo, potom nás přehrávali, ale naštěstí Vlasta Lakosil dnes měl svůj den,“ prozradil ve zkratce k zápasu provizorní trenér Draků Zdeněk Novosad.

Po prohře v Šumperku a vítězství Hodonína nad Kopřivnicí klesla Poruba z prvního místa tabulky, na které se posunuli právě Drtiči. Ostravský celek ale má k dobru tři zápasy.

Pavel Hulva
Trenér Pavel Hulva u Draků skončil, loučí se i obránce Petr Procházka

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 5:2 (5:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Cink (Řezáč, Půhoný), 8. Vachutka (Půhoný, Cink), 10. Králík (Vymazal), 13. Geweise (Půhoný, Sedlák), 20. Vachutka (Sedlák, Cink) – 47. Luka (Ollender, Jaroš), 57. Zdeněk (Luka, Janota). Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Král. Vyloučení: 10:6, navíc Kaluža (Poruba) 5 minut plus do konce utkání, Haas (Poruba) osobní trest 10 minut a do konce utkání, Fojtík (Poruba) osobní trest 10 minut a 5 minut plus do konce utkání, Dresler (Poruba) trest ve hře, Flašar (trenér Poruba) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 648.

Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Ďurkáč, Bažant – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Vymazal, Králík – Fischer, Lehečka, Ostřanský. Trenér: Zdeněk Novosad.

Poruba: Kůdela (13. – 20. Kubáň) – Adam, Puškár, Janota, Dresler, Hryciow, Kaluža – Ollender, Zachar, Finsterle – Luka, Zdeněk, J. Káňa – Fojtík, Haas, T. Káňa – Gelnar, Jaroš, Ballner. Trenér: Aleš Flašar.