I když jde teprve o druhé kolo první ligy, oběma týmům půjde o hodně. Šumperk i Jihlava nezvládly vstup do soutěže a oba shodně vysoko prohrály. Šumperk v Olomouci 7:1, Jihlava doma se Sarezou Ostrava 5:2. Ani jeden tým si nechce připustit, že by i po druhém kole měl na bodovém kontě nulu.
Draci jsou po pěti letech nováčkem v první lize a jejich cíle jsou jistě skromnější, než v případě Jihlavy. Ta patří už dekádu k elitním celkům naší druhé nejvyšší soutěže.

„Že jsme klub se slavnějším jménem, to neřeším. Do Šumperku jedeme vyhrát, tým je na tom po domácí prohře psychicky trochu dole, navíc druhá prohra by byla opravdu nepříjemná,“ říká jihlavský trenér Aleš Tomášek. Ten přiznal, že má o Šumperku informace od lidí z olomouckého hokejového klubu, ovšem nepovažuje je za směrodatné. „Já ani nehledím na to, že Draci první zápas prohráli tak vysoko. Ty první kola v soutěžích bývají divoká, navíc Šumperk zaplatil nováčkovskou daň,“ míní Tomášek. Ten před lety dělal hrajícího trenéra právě v Šumperku v dobách první ligy. „Znám tady to prostředí během zápasů. Asi přijde hodně lidí, ale to spíše sváže domácí, nás ne,“ tvrdí. Draci zažívají nelehký vstup do první ligy. Notně posílená Olomouc Drakům premiéru hodně znechutila, proti Jihlavě ale Draci věří v dobrý výsledek. „Zápas s Olomoucí je pryč, doma chceme diváky potěšit. Ale je to přeci jenom první liga, nečekají nás soupeři jako Bíteš či Meziříčí,“ upozorňuje Radek Kučera, výkonný ředitel klubu.

Fanoušci Draků jsou už několik dní vyzýváni, ať si s sebou vezmou jakoukoliv plyšovou hračku, kterou po prvním gólu Draků do sítě Jihlavy vhodí na led. Plyšáci se pak poukážou dětskému centru Pavučinka v Šumperku. Pokud by Draci nedali Jihlavě žádný gól, plyšáci se na led nahází po závěrečné siréně.

„Doufáme, že fanoušků přijde co nejvíce, uděláme vše pro výhru,“ slibuje Radek Kučera.