Draci Šumperk – Mladá Boleslav 2:5 (2:4, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Bařica (Meluzín), 4. Kovář (Beck, Piluša) – 3. Macháček (Handlovský, Rumpel), 8. Gajovský (Handlovský), 10. Jindra (Král, Rumpel), 20. Jindra (Král, Nouza), 25. Král (Nouza, Všetečka). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1000.
Šumperk: Betinec (10. Tihlář) – Špelda, Kloz, Sloboda, Ondráček, Kaltenböck, Patsch, Hajas – Bařica, Meluzín, Obdržálek – Ambruz, Piluša, Kovář – Beck, Ohnutek, Stejskal – Lazorišák, Pekr, Kočan.
Mladá Boleslav: Růžička (4. Šindelář) – Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka – Nouza, Král, Gombár – Sedlák, Ivan, Mikulík – Rumpel, Gajovský, Handlovský – Vlk, Rod, Eiselt.

Neuběhla však ani minuta a bylo vyrovnáno poté, co se pěknou střelou prosadil šumperský kanonýr Dušan Bařica. O chvíli později pak skóroval Robin Kovář a domácí rázem vedli. Navíc donutili hosty k výměně brankářů. Kdo ale čekal senzační překvapení na úkor momentálně nejlepšího týmu první ligy, byl po závěrečném hvizdu opět zklamán, v dosavadní sezoně již popatnácté.

Po druhém gólů Draků sice rázem panovala na ledě i v hledišti eufórie, ale pouze chvilková. V rámci obrovského nadšení totiž Šumperk zapomněl na obranu a Boleslav brzy nejen srovnala, ale záhy šla znovu do vedení. Střídání gólmanů se tak nevyhnuli ani Draci. Jenže zatímco na straně hostů Šindelář po svém příchodu na led již neinkasoval, Tihlář, jenž nahradil v brankovišti absolutně nejistého Betince, kapituloval do poloviny střetnutí ještě dvakrát a bylo rozhodnuto. „Dostáváme absolutně hloupé góly po hrubých chybách, které vůbec nepatří do první ligy. Bohužel dokážeme hrát hokej, až když prohráváme, ale to je špatně,“ neskrýval zklamání trenér Draků Jiří Otoupalík. Slabou stránkou Šumperka byly tradičně přesilovky. Draci měli dokonce ve zbývajícím průběhu hry několikrát možnost vrátit se zpět do zápasu, když hráli i dvě dlouhé přesilovky pět na tři, v nichž ale soupeře prakticky neohrozili.

„To už vyplývá z celkové situace, že si mužstvo nevěří. Místo toho, aby hráči během početní výhody zjednodušili hru, častokrát volí zbytečné přihrávky navíc a dělají situaci spíše složitější,“ konstatoval smutně Otoupalík. Další porážka Šumperka znamená i nadále poslední místo nejen v tabulce východní skupiny, ale i celé první ligy. Po výhře Prostějova nad Berounem na nájezdy navíc narostla bodová ztráta Draků na propastných jedenáct bodů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika