Draci Šumperk – Kometa Brno 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Sojčík (Moskal), 14. Sojčík (Moskal), 29. Barus (Mikel, Appel), 31. Lipina. Diváci: 1500.
Šumperk: Betinec (31. Tihlář) – Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Stráňovský, Hajas, Ondráček – Bařica, Meluzín, Antonovič – Lazorišák, Hubáček, Martinka – Čížek, Obdržálek, Stejskal – Kratěna, Ohnutek, Kočan.
Kometa: Kubeš – Mikel, David, Mrázek, Lhotský, Morava, Malena – Hruška, Dlouhý, Lipina – Vostřák, Sojčík, Moskal – Černý, Staněk, Barus – Appel, Zábranský, Padělek – Kovář.Slavnostní úvod zápasu obstarala rozlučka s dlouholetou oporou Draků Radkem Kučerou, jenž před začátkem letošního ročníku ukončil hokejovou kariéru. Samotné střetnutí pak pro domácí hokejisty příliš slavnostní nebylo, když Kometa v Šumperku jen potvrdila, proč patří k hlavním adeptům na postup do extraligy a konečné skóre je pro Draky milosrdné. Zkušený celek hostí od začátku až do konce udával tempo hry, udivoval skvělým bruslením, strojově přesnými kombinacemi a nasazením, zkrátka bezchybným výkonem, když o případném podcenění soupeře nemohla být ze strany brněnského týmu ani řeč.Slušně zaplněné ochozy tentokrát viděly solidní prvoligový duel a Drakům rozhodně nelze upřít obrovskou snahu držet s protivníkem krok, jenže na Kometu zkrátka nestačili.

„V současné situaci jsme odehráli utkání na hranici svých možností. Kometa je prostě někde jinde než my,“ přiznal krátce po utkání domácí trenér Jindřich Setikovský. Hosté nakročili za povinnou výhrou hned v první třetině, kdy se po dvou akcích dua Moskal – Sojčík dostali do dvoubrankového vedení. V polovině střetnutí následně Kometa výsledek pojistila dvěma zásahy, po nichž Draci vystřídali gólmany, v letošní sezoně již potřetí. Betince v šumperské kleci vystřídal Tihlář, jenž v dalším průběhu hry sice již neinkasoval a mezi tyčemi podal výborný výkon, ale výsledek se nezměnil. Po zápase tak mohl více jak třísethlavý dav příznivců Komety rozpoutat na šumperském ledě bouřlivé oslavy.

„V první třetině jsme soupeři sami pomohli ke dvěma gólům, ale to vyplynulo z toho, že nás Kometa dostala pod velký tlak. Dnes jsme sice bojovali, ale hokejově jsme prostě na víc neměli,“ doplnil Setikovský. Zejména díky početné návštěvě hostujících příznivců panovala během celého klání na zimním stadionu vynikající hokejová atmosféra. Příznivci Brna se navíc v Šumperku představili v dobrém světle a zápas se v hledišti obešel bez jakýchkoliv výtržností.

Vedení Draků chystá velký třesk

ŠUMPERK -Hokejová 1. liga má za sebou první část. Pro nováčka ze Šumperku ale byla zlým snem. Po nedělní prohře s Kometou je Šumperk nejhorším týmem ze všech šestnácti celků. Hokejový dračí národ se tak upíná k jediné naději, že vedení klubu přivede opravdu výrazné posily. Z dosavadních výsledků zatím vyplývá, že současný kádr na 1. ligu nemá.

„Chtěli jsme dát tomuto týmu šanci zahrát si první ligu. Zatím to vypadá, že na tuto soutěž nestačí. Je nám z toho ve vedení klubu smutno,“ konstatoval výkonný ředitel Draků Radek Kučera. Na tribunách zimního stadionu i mimo něj teď létá jedna „zaručená informace“ za druhou, Kučera ale zatím nechce nikoho z potencionálních posil jmenovat.

„To nejde. Dokud se nedomluvíme s hráči a dokud změny neoznámíme v kabině současným hráčům, nebudu nic upřesňovat,“ říká Kučera neoblomně.
Vedení ale dělá vše možné i nemožné, aby Draci uspěli už ve středu s Olomoucí. Změny by se měly týkat všech herních postů a neoficiální informace jsou více než senzační. Kromě jiného se jedná o příchodu dvou Rusů, kteří hráli za Rigu. „Ano, to je pravda, jde o obránce a útočníka,“ přiznává Kučera.
Tamtamy už na diskusi přerovského hokeje prozradily, že se jedná i s přerovskými kanonýry, a nejenom s nimi…