Dukla Jihlava – Draci Šumperk 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 35. Bakus (Rytnauer), 38. Rytnauer (Kubát, Bakus), 47. Kubát (Bakus) - 8. Špelda (Antonovič), 49. Bařica (Denisov). Diváci: 1290.
Dukla Jihlava: Řehoř - Staněk, Kuchyňa, Ščerban, Míka, Balčík, Duben - Rytnauer, Bakus, Kubát - Říha, Hanzal, L. Krupka - Holuša, Hradecký, Nekvasil.
Draci Šumperk: Biegl - Špelda, Denisov, Sloboda, Ondráček, Kloz, Hajas - Bařica, Antonovič, Beck - Lazorišák, Hubáček, Obdržálek - Ambruz, Ohnutek, Stejskal – Martinka.


Přestože byli v zápase první ligy hokejisté Šumperka v Jihlavě lepším celkem, nedokázali navázat na výhru ze svého ledu a tentokrát Dukle podlehli.

„Celý zápas jsme byli lepší. Soupeř se po většinu hry pouze bránil a hrál dost zakřiknutě. Bohužel jsme znovu neproměnili řadu šancí. Je to obrovská škoda. Neudělali jsme ani moc chyb, výborně zachytal Biegl,“ konstatoval trenér Draků Jindřich Setikovský. Šumperský kouč v utkání hodně postrádal především kapitána a klíčového útočníka Romana Meluzína. Ten sice do Jihlavy s týmem přicestoval, ale nakonec kvůli střevním potížím a horečce nemohl do duelu nastoupit. Meluzínův post na centru elitní formace Draků tak zaujal Radim Antonovič, když jeho lajnu s Dušanem Bařicou doplnila nová posila z Mladé Boleslavi Patrik Beck. Zápas dlouhou dobu vypadal slibně, když letos vůbec poprvé se Šumperk na hřišti soupeře dostal do vedení a hubený náskok dlouho kontroloval.

„V závěru první části měl navíc obrovskou možnost zvýšit náš náskok Hubáček. Kdybychom šli na 2:0, zápas bychom zvládli. To byl klíčový moment,“ míní Setikovský. Jihlava poté ve druhé části sporně vyrovnávala do evidentně posunuté brány a záhy šla do vedení díky dvojnásobné přesilovce. Ve 47. minutě pak domácí dokonali obrat gólem na 3:1. Přesilovková trefa Dušana Bařici sice vrátila Draky znovu do zápasu, ale vyrovnat se Šumperku již nepovedlo.

Mrzet může šumperský celek zejména neproměněné sólo Petra Obdržálka, který si doslova vychutnal gólmana Řehoře, jenže ten jeho pokus zázračně zlikvidoval.

Draci hrají další zápas už dnes Draci Šumperk – Sareza Ostrava
Pondělí 8. října od 18.00 hodin na šumperském zimním stadionu.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika