Gólman Adamec, o jehož angažmá v Šumperku se spekulovalo již v průběhu minulého ročníku, přichází mezi Draky z Olomouce, když naposledy působil jako dvojka v extraligovém Znojmu. Brankář, který v minulosti chytal rovněž za Prostějov nebo Kometu Brno, tak doplní stávající brankářskou dvojici Peter Betinec - Radek Tihlář. Posilu do ofenzivních řad by měl následně být forvard Petr Obdržálek, kterého mohli příznivci Draků sledovat během nedávné finálové série druhé ligy, kde nastupoval v dresu Hodonína.

V minulosti hrál ještě za Ytong Brno, po jednom utkání si připsal za Techniku a Velkou Bíteš. Převážnou část loňské sezony pak strávil v prvoligové Kometě Brno. "Oba hráči jsou v Šumperku na hostování do konce sezony," uvedl prezident šumperského hokejového klubu Vladimír Velčovský. Již v minulém týdnu poté Šumperský a jesenický deník informoval o příchodu dvaadvacetiletého obránce Lukáše Špeldy, jenž podobně jako Obdržálek odehrál proti Drakům druholigové finále v barvách Hodonína.

Naopak velkou ztrátou pro Draky bude jistě odchod nejproduktivnějšího obránce posledních dvou sezon Aleše Holíka, který míří do polského Sosnowiece, tedy týmu, jenž hraje tamní extraligu a kde hraje i exDrak Pavel Urban.