V úvodu Mladí Draci přehráli celek Prostějova 8:6, včera podlehli těsně Opavě 3:4, když poslední gól inkasovali několik sekund před koncem utkání z přísně nařízeného trestného střílení. Mladí Draci postoupili do extraligy jako druhý celek první ligy, když lepší byla jen Dukla Jihlava. Z týmu sice odešel kapitán a kanonýr Jakub Orsava, kterého zlanařil také extraligový Třinec, navíc Drakům bude chybět řada hráčů, kteří hostují v jiných extraligových týmech, přesto se klub poprvé v historii stane členem elitní extraligové rodiny.

Ta má letos čtyřiadvacet týmů, Mladé Draky tak čeká šestačtyřicet zápasů v základní části. Sestupovat by měly poslední tři celky, cílem tak je skončit do jedenadvacátého místa. Extraligu Mladí Draci zahájí těžkým dvojutkáním. V sobotu 1. září jedou do Hradce Králové, v neděli 2. září uvítají jednoho z favoritů soutěže Pardubice (v dresu Pardubic se představí jeden z šumperských hráčů na hostování Denis Kindl).

Ovšem do té doby Mladé Draky čeká ještě řada přípravných utkání. V úterý 7. srpna od 12.00 hodin doma změří síly s Kometou Brno, o den později od 13.00 hodin se Žďárem, v neděli 19. srpna proběhne na šumperském zimním stadionu zajímavý turnaj: představí se Prostějov, Kometa Brno a předloňský dorostenecký mistr Slovenska HK Ružinov Bratislava.