Jen malé opáčko: Šumperk je v soutěži na posledním místě, do středy měl na kontě jediné vítězství a k tomu šest proher, většinou takových, kterým se říká debakl. Vedení klubu došlo po první části ligy k závěru, že beze změn se obrat k lepšímu nepočne.
Před utkáním s Olomoucí (hrálo se ve středu a skončilo prohrou Draků v prodloužení 4:5) se zimním stadionem v Šumperku hnala jedna „zaručená“ informace za druhou.

Ze záplavy někdy nesmyslných, často ale reálných informací, se nakonec vykrystalizovala trojice hráčů, kteří by měli být v nadcházejících zápasech opravdovými posilami. V zadních řadách se velmi dobře uvedl stokilový a sto devadesát centimetrů vysoký Rus Alexej Denisov. Zadák, který dlouho působil ve známém ruském klubu Traktor Čeljabinsk, už ve svém prvním představení upoutal fanoušky bruslením i rozehrávkou. Až Denisov vycizeluje domluvu se spoluhráči (Denisov mluví samozřejmě rusky, ale i anglicky), bude patřit k oporám týmu. O Denisovovi se vědělo několik dní dopředu, ovšem když do utkání s Olomoucí nastoupil útočník Martin Ambruz, bylo to nefalšované překvapení.

„Ambruz je u nás na hostování do konce sezony,“ konstatoval výkonný ředitel Draků Radek Kučera. Sedmadvacetiletý útočník je odchovancem Zlína, kde hrál pravidelně extraligu, prošel i Vsetínem, naposledy oblékal dres Komety Brno. Do brány se proti Olomouci postavil slavný Radovan Biegl, který začínal profikariéru v Pardubicích a prošel například Třincem, Vsetínem či Bratislavou.

„Biegl je v Šumperku na střídavé starty, těch je ale v letošní sezoně povoleno více, než loni, za Šumperk tak může Biegl nastoupit ještě čtyřiadvacetkrát,“ informoval Kučera. Ten připustil, že stále hledá další posily, především mezi obránci. „Zatím ale nejsou žádní kandidáti k dispozici,“ dodal Radek Kučera.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika