Do bojů o udržení nastoupili šumperští hokejisté opět v kompletním složení, když do sestavy Salithu se vrátili útočník Jakub Hulva i obránce Jiří Suchý.

Dlouhé minuty sobotního klání pak sledovala hrstka diváků na zimním stadionu v Písku velmi slabý výkon obou mužstev, plný zakázaných uvolnění a nepřesností, jakoby oba celky vstřebávaly zklamání z neúčasti v play off.

Na úvodní změnu stavu se tak čekalo téměř do poloviny utkání, tato část však byla v krátkém časovém rozmezí gólově docela bohatá.

Ve 25. minutě se z nenápadné akce trefil střelou od modré čáry šumperský odchovanec ve službách Písku Michael Zacpálek a poslal domácí do vedení. Pro mladého obránce, jenž zahájil letošní ročník právě v barvách Draků, to byl jeho premiérový gól tohoto prvoligového ročníku.

Záhy však vyrovnal Adam Červenka, jenž vrátil do sítě kotouč, který písecký gólman Sedláček po střele Haase vyrazil pouze před sebe.

Šumperský útočník s číslem 25 na zádech tak zaznamenal již svou sedmou trefu z posledních pěti zápasů.

O chvíli později ale vrátil Písku ztracené vedení Jiří Ferebauer, když tečoval mimo dosah Štůraly střelu Jozefa Lukáče.

Do konce prostředního dějství však byli aktivnější Draci, jenže dobré šance Meluzína, Brunce či Haase gólem neskončily.

Obrovskou možnost následně měli hosté hned po 43 vteřinách třetí třetiny, kdy Tomáš Brunec sám před Sedláčkem zamířil jen do jeho náruče.

Krátce na to mohli hosté litovat dvou nevyužitých přesilovek, přesto se i nadále tlačili dopředu ve snaze o vyrovnání.

Větší střelecké příležitosti se však zrodily na straně domácích. V 54. minutě mohl rozhodnout Luňák, jehož kličku do bekhendu Štůrala vytěsnil levým betonem.

Později musel šumperský gólman zasáhnout proti šanci Daleckého a pokus Vaniše z otočky pak prolétl jen těsně vedle branky.

V samotném závěru se hosté provinili faulem a Písek dohrával utkání v početní výhodě, kterou využil z protiútoku dva na jednoho Jakub Suja a dal tak výsledku definitivní podobu.

„Dnes jsme bohužel dojeli na koncovku, když se nám nedařilo střelecky. Měli jsme několik vyložených šancí, za stavu 2:1 pro domácí jsme navíc nevyužili dvě přesilovky, to rozhodlo,“ konstatoval ve zkratce k zápasu trenér Draků Radek Kučera.

Po výhře Berouna v nájezdech nad Kadaní nyní mají Draci na nebarážové příčky desetibodový náskok. V dalším kole play out se Šumperk znovu představí na hřišti soupeře, když ve středu 29. února zajíždí do Mostu.

„Porážka určitě mrzí, ale jeden zápas v Písku nás nesmí položit, musíme dál poctivě makat, zápasů je ještě hodně a všechno máme ve svých rukou,“ dodal šumperský kouč.

IHC Písek – Salith Šumperk 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 25. Zacpálek (Šperger, Polodna), 29. Ferebauer (Lukáč, Suja), 60. Suja (Melka, Nouza) - 28. Červenka (Velecký, Pastor). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:37. Rozhodčí: Svoboda - Zíka, Flégl. Diváci: 419.

Písek: Sedláček - Zacpálek, Všetečka, Pavlíček, Havran, Kanov, Lukáč - Nouza, Melka, Slavík - Antončík, Luňák, Dalecký - Polodna, Šperger, Markulinec - Vaniš, Suja, Ferebauer.

Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Suchý, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Pastor, Drtil - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Skoumal, Mičulka, Vrána.