Nováček 1. ligy před týdnem zaslouženě porazil Duklu Jihlava, navíc v úžasné atmosféře dvou tisíc diváků. Dobrý výkon proti Třebíči by byl vzruhou pro Draky i fandy po dvou porážkách v týdnu. V pondělí Draci prohráli v Ostravě se Sarezou 9:0, ve středu pak v Havířově 4:2. V tabulce své skupiny 1. ligy tak jsou poslední.

Na nedobré výsledky Draků na ledě soupeřů (ještě před tím Draci podlehli Olomouci 7:1) už vedení klubu reagovalo. Z týmu odešel útočník Jan Korotvička a přišli dva forvardi Ota Lazorišák a Jiří Hubáček. Čtyřiadvacetiletý Lazorišák přichází z Havířova, dvaatřicetiletý Hubáček má za sebou angažmá v extraligovém Kladnu a pamatuje ještě extraligu v Hradci Králové, zahrál si i francouzskou ligu.

„Jednáme i o dalších posilách, víme, že výsledky nejsou dobré a nechceme tuto situaci začít řešit až v desátém kole,“ uvedl výkonný ředitel Draků Radek Kučera. Trenér Draků Jindřich Setikovský volá především po obráncích a není divu. Tým ve čtyřech utkáních inkasoval jedenadvacet gólů, tedy v průměru více než pět na zápas.

„Oslovili jsme nějaké hráče, podrobnosti ale zatím nemůžeme zveřejňovat,“ podotknul Kučera.
Jisté je, že oba noví útočníci Lazorišák a Hubáček obléknou dračí dres užv sobotuproti Třebíči. „Oba jsou u nás na hostování do konce sezony,“ dodal Kučera.

Hokejová 1. liga
Draci Šumperk – Slavia Třebíč, sobota 22. září od 17.00 hodin na zimním stadionu v Šumperku