Momentálně má trenér Jindřich Setikovský k dispozici zhruba 25 hráčů včetně nejlepších šumperských juniorů. Do přípravy již zasáhly také nové posily. Kromě dříve avizovaných Lukáše Špeldy a Petra Obdržálka získal Šumperk v minulém týdnu do týmu dva mladíky, obránce Martina Šindlera z juniorky Pardubic a útočníka Jana Kočana z juniorů Komety Brno. Kmenovým hráčem Draků se následně v minulých dnech stal jeden z nejlepších střelců loňského ročníku Ladislav Martinka.

K mužstvu se naopak nepřipojí gólman David Adamec, neboť vedení Draků se nakonec dohodlo s Olomoucí na dalším hostování Radka Tihláře, jenž vytvoří dvojici společně se Slovákem Peterem Betincem. „Po dohodě s hráčovým agentem jsme původně plánované Adamcovo angažmá v Šumperku zase ukončili. O Tihláře jsme stáli daleko více. Teď, když došlo k dohodě s Olomoucí, bylo by zbytečné v týmu držet tři takto kvalitní brankáře,“ říká prezident šumperských hokejistů Vladimír Velčovský. Toho poté velice zarmoutila ztráta dosavadního kapitána, obránce Oldřicha Kališe, jenž se rozhodl ukončit aktivní kariéru.

„Získal v místě bydliště velice lukrativní práci, navíc se nedávno stal otcem. Jeho rozhodnutí plně chápu a respektuji, i když nám jako hráč bude nesmírně chybět a těžko jej nahradíme,“ doplňuje Vladimír Velčovský. V týmu Draků nebudou nadále pokračovat ani zadáci Martin Loužek a Michal Kukol, s nimiž vedení Šumperka již dále nepočítá, stejně tak, jako se službami útočníků Petra Jurči a Petra Dostála.