Draci Šumperk – Havířov Panthers

1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 37. Bařica (Kaltenböck, Meluzín) – 24. Škoda (trestné střílení), 47. Seman (Varga, Zdeněk), 60. Velecký. Diváci: 900.

Draci Šumperk: Tihlář – Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Denisov, Ondráček – Bařica, Meluzín, Antonovič – Lazorišák, Hubáček, Martinka – Ambruz, Ohnutek, Stejskal – Beck, Pekr, Obdržálek.

Havířov Panthers: Novotný – Peštuka, Klimeš, Novák, Prokop, Galvas, Huhto, Varga – Zdeněk, Zdráhal, Seman – Sikora, Škoda, Haas – Hulva, Velecký, Rozum – Niec, Strapáč, Giesel.


Proti Havířovu předvedli Draci hokej, který se divákům rozhodně musel líbit, jenže ani tentokrát to na výhru nestačilo. Po ostudném pondělním výkonu se Sarezou sice přišlo podstatné herní zlepšení, ale výsledná bilance ze dvou domácích zápasů v tomto týdnu zní jediný vstřelený gól.

Šumperk naskočil do zápasu již pod vedením Georga Güttlera. Mezi tyčemi se tentokrát představil Radek Tihlář, když gólman Radovan Biegl nebyl k dispozici, neboť plnil klubové povinnosti ve druholigovém Kolíně.

Šumperk byl většinu hry lepším celkem, soupeře přestřílel, ale bohužel doplatil na mizernou koncovku. Příliš se Drakům nedařilo ani v přesilovkách, když Šumperku stále chybí důrazný bek s tvrdou ranou od modré. Fanoušci tak mohou jen vzpomínat na loňskou oporu Aleše Holíka.

Po bezbrankové úvodní třetině udeřili jako první hosté gólem z trestného střílení, které rozhodčí odpískal během přesilové hry Draků.

Ani tento moment však domácí nezlomil a nadále dokázali bojovat, když ještě do přestávky v početní výhodě tentokrát vyrovnali.

V závěrečném dějství se pak strhnul urputný boj o výsledek a šťastnější byli nakonec opět hosté. Ani včera se totiž Draci nevyvarovali několika hrubých chyb, když po jedné z nich šli Panteři do protiútoku dva na jednoho a rozhodli duel ve svůj prospěch.

V této části hry může Draky mrzet zejména tyčka po střele Ambruze a šance Antonoviče, který přestřelil prázdnou bránu. Vyrovnání nepřinesl ani závěrečný nápor Šumperka v power play. Havířov naopak pečetil skóre střelou do opuštěné klece.

„Jeli jsme sem bodovat. Po nešťastné prohře s Brnem jsme se potřebovali psychicky chytit, což se nám podařilo a s vítězstvím jsme samozřejmě spokojení. Šumperk však ukázal, že má kvalitní a bojovné mužstvo. Dalo se čekat, že pod novým trenérem budou hodně nepříjemní, ale měli v zápase docela smůlu,“ prozradil po utkání trenér Havířova Alois Chlustina.

Jen velmi těžko pak hledal slova po utkání kouč Draků Georg Güttler, jenž si proti Panterům odbyl na střídačce svou premiéru na postu hlavního trenéra.

„Můj tým hrál, co se týká nasazení, obětavosti, aktivity bruslení tak, jak bych si představoval. O to více jsem z dnešní porážky smutný a hodně to bolí. Kluci ukázali, že jsou mančaft a dokáží bojovat. Dnes měli předvést, jestli mě chtějí jako trenéra a dokázali, že ano,“ uvedl Georg Güttler.