Po deseti porážkách v řadě se prvoligoví Draci konečně dočkali vítězství. Ve včerejším derby dokázali na domácím ledě přehrát hokejisty Prostějova.

Zápas byl soubojem dvou družstev, která se představila poprvé s novými trenéry. Na lavičce Draků si odbyl premiéru Jiří Otoupalík, střídačku Jestřábů pak nově převzal Radomír Kužílek.

Přestože zápas nepatřil k takovým, který by diváky zvedal nadšením ze sedadel, šumperští příznivci a hokejisté se po dlouhém čekání mohli radovat ze zasloužené výhry.

Drakům vyšly proti Prostějovu především začátky všech tří třetin, kdy se jim vždy podařilo rychle skórovat. V úvodu závěrečného dějství vedl dokonce Šumperk již 4:0 a o chvíli později přidal i pátý gól. Tento zásah však rozhodčí neuznali pro úmyslné kopnutí do kotouče.

Poslední slovo ale nakonec patřilo hostům, kteří v závěrečné minutě rychlým výpadem zkazili jinak pozorně chytajícímu Radku Tihlářovi radost z čistého konta.

Vůbec poprvé se letos výrazněji prosadila jiná než první útočná formace vedená Romanem Meluzínem. V zadních řadách domácích poprvé hrál přerovský Radomír Pala.

„Pro nás to bylo velice těžké utkání. Pokud má mužstvo za sebou tolik porážek, je těžké se z toho dostat, když velkou roli hraje psychika. Proto jsme moc rádi, že se nám dnešní duel podařilo odbojovat a uhrát tři body. Protivníka jsme prakticky k ničemu nepustili, tým perfektně bránil střední pásmo, hodně důležité bylo, že jsme se dostali do vedení, které se nám hned po přestávce podařilo navýšit,“ uvedl spokojeně kouč Draků Jiří Otoupalík.

„První třetinu jsme měli o jednu střelu více než soupeř, ale málo jsme se tlačili do koncovky. Od druhé části pak domácí převzali iniciativu a dokázali rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Na našem týmu leží nyní psychická deka. Přesto je vidět, že hráči chtějí hrát, ale čím více chceme, tím méně se daří něco vymyslet a do hry se vkrádají nepřesnosti. Dnes jsme zklamali především během přesilovek,“ prozradil po utkání asistent trenéra Prostějova Martin Janeček.

I přes vítězství však Draci nadále zůstávají ve východní skupině první ligy na posledním místě. V celkovém součtu však přeskočili Beroun.

Další střetnutí čeká šumperské hokejisty v sobotu 20. října na ledě hlavního aspiranta postupu do extraligy brněnské Komety.

Draci Šumperk – Jestřábi Prostějov

4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 6. Ohnutek (Lazorišák), 23. Lazorišák (Ohnutek), 33. Obdržálek (Antonovič, Beck), 43. Bařica (Ondráček) – 60. Chovan (Kotásek). Diváci: 1200.

Šumperk: Tihlář – Špelda, Hajas, Sloboda, Ondráček, Kloz, Pala, Šindler – Bařica, Meluzín, Ambruz – Beck, Antonovič, Obdržálek – Lazorišák, Ohnutek, Stejskal – Martinka.

Prostějov: Daneček – Procházka, Vomela, Kumstát, Suchý, Bartoň, Chovan, Bořuta – Kotásek, Piecha, Opatovský – Šebek, Prokop, Vymazal – Mikšovský, Hampl, Šůrek – Bartošek, Piluša.