Příchod urostlého forvarda již avizoval i klubový web Ďáblů. „Ze Šumperka přišel útočník Lukáš Králík, od kterého si hodně slibujeme,“ uvádí se na stránkách novojičínského hokeje.

V novém působišti se hokejista, který v Šumperku prošel i mládežnickými kategoriemi, znovu potká se svým bývalým spoluhráčem z Olomouce Jakubem Lehečkou, se kterým společně nastupoval i v barvách Draků.

Lukáš Králík hrál za Šumperk v posledních třech sezónách. Během ročníku 2017/2018 se ve 39 zápasech základní části zaskvěl bilancí 18 branek a 21 přihrávek, dalších patnáct bodů pak zapsal v jedenácti duelech play off.

„Není to tak dávno, co jsem bojoval se zraněním, navíc jsem si teď našel dobrou práci. Trochu jsem zkrátka přehodnotil priority a hokej už není na úplně prvním místě. Proto jsem kývl na nabídku Nového Jičína, kde mohu hrát při zaměstnání,“ prozradil ve zkratce Deníku Lukáš Králík.

Rodák z Uničova a bývalý mládežnický reprezentant dříve působil také v Olomouci a Třebíči, krátce okusil i angažmá ve Francii. Jeden rok si odkroutil rovněž v kanadské juniorské soutěži WHL.