Ve druhé třetině dojížděl Novosad za prostějovskou bránou kotouč, po odehrání narazil po střetu se soupeřem na mantinel a sesul se k zemi.

„Odehrál jsem kotouč a pak jsem dostal opravdu silný náraz do hlavy. Jestli někdo tvrdí, že to byl čistý zákrok, tak já si to nemyslím. Dostal jsem ránu do hlavy a to je faul. Sjela mi helma, narazil jsem do mantinelu a zranil jsem se. Začaly mi brnět ruce a nohy a tekla mi krev z hlavy,“ popsal den po úrazu osudnou chvíli Zdeněk Novosad.

Prostějovský lékař si po chvilce vyžádal límec na krk a příjezd sanitky. Zraněný Drak se nakonec s pomocí zvedl a pomalu odklouzal do šatny. S ovázanou a krvácející hlavou. Bylo vidět, jak moc je otřesený.

„Já nevěděl v tu chvíli, co se děje. Krvácel jsem, všechno mě bolelo…“ říká Novosad.

V prostějovské nemocnici prošel CT vyšetřením, které naštěstí ukázalo, že je páteř v pořádku. Otřes mozku a jedenáct stehů na čele je tak proti tomu banalitou.

„Vyšetření potvrdilo, že Zdeněk není vážně zraněn. Samozřejmě by asi bylo lepší, kdyby jednu noc zůstal na pozorování v nemocnici, ale on podepsal revers a nechal se odvézt domů,“ informoval ještě ve čtvrtek večer Radek Kučera, trenér Draků.

Sad bude týmu nějaký čas chybět, podle lékařů zhruba dva týdny, samotný hráč by rád stihnul ve čtvrtek domácí odvetu s Jestřáby.

„Teď je potíž v tom, že jsem oteklý, nevidím na jedno oko, nevejdu se do helmy. Ale až splasknu, jdu do toho. A ještě bych chtěl všechny fanynky upozornit, že mé zranění hlavy nebude mít na funkci živočicháře žádný vliv,“ vtipkuje Zdeněk Novosad.

Není to tak dávno, co stejný hráč šokoval čtyři tisícovky diváků na zaplněném Lapači, když mu v utkání play off Vsetína se Šumperkem na ledě zapadnul jazyk. Video, kdy Novosad leží nehybně a hráči se ho snaží ošetřit, doslova mrazí.

„Nevím, co se to se mnou na stará kolena děje, že teď vždy jednou za sezonu něco podobného vyvedu. Asi to bude moje nové image,“ opět se směje nyní sešitý Zdeněk Novosad.