Venkovní zápasy už několik sezon dělají příznivcům Draků velké vrásky na čele a ani po prvním představení na hřišti soupeře v nové sezoně to nevypadá, že by šumperští borci chtěli tuto léta budovanou tradici rušit.

Nepomohla ani plzeňská akvizice v bráně Patrik Polívka, kterého mostečtí střelci vyhnali na střídačku. Přitom první gólovou šanci měli Draci, Brunec ale gólmana v ideální pozici nepropálil.

Na úvodní branku domácích dokázal zareagovat Milfait, potom ale narůstalo jen skóre na straně domácích, druhá šumperská trefa korigovala na 5:2.

Sedmá domácí trefa vyhnala z brány Polívku, ani jeho náhradník Zelenka neudržel čisté konto a inkasoval.

Diváci tleskali zejména Ondřeji Havlíčkovi, jenž dal dva góly a na další dva nahrál. Pozadu nezůstal ani třiačtyřicetiletý veterán Jan Alinč, který si připsal gól a dvě asistence.

„Začátek zápasu se nám nepovedl, soupeř měl několik gólových šancí. Gólman horák nás podržel, díky němu byl stav 0:0. Po první třetině jsme moc spokojeni nebyli, trochu byla bouřka v kabině," uvedl kouč Mostu Josef Řeháček na klubovém webu.

„Od druhé třetině jsme se dostali znovu do vedení a hráči začali plnit to, co jsme chtěli. Myslím si, že jsme soupeře převyšovali. Začátek třetí třetiny jsme dali rychlý gól na 4:1 a celou třetinu jsme už ovládli my. Soupeř psychicky odešel a své vítězství jsme pečetili dalšími 4 góly."

HC Most – Salith Šumperk 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)

Branky: 8. Kubinčák, 32. Havlíček (Mical, Zeman), 39. Zeman (Alinč), 41. Zdeněk (Alinč), 48. Alinč (Zdeněk), 53. Smolka (Zeman, Slavíček), 54. Řehoř (Černý, Havlíček), 58. Havlíček (Baránek, Řehoř) – 19. Milfait (Půlpán, Zdráhal), 48. Půhoný (Tomášek, Kaut). Rozhodčí: Sýkora – Kokrment, Malý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 256.
Most: Horák – Zeman, Havelka, Baránek, Černý, Kokeš, Strejček, Hora – Zdeněk, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Tauš, Smolka, Válek – Mical, Přeučil. Trenér:
Šumperk: Polívka (54. Zelenka) – Bažant, Zdráhal, Havlík, Sedlák, Prokop, Drtil – Haas, Plášek, Hroch – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Půhoný – Milfait, Voženílek, Půlpán – Ostřanský. Trenér: Radek Kučera.