Klíčový zápas základní části pro Šumperk? Dost možná. Před odjezdem do Ostravy Draci tušili, že pokud chtějí udržet reálné naděje na přímý průnik do semifinále, měli by u lídra bodovat. Ale přesně to se nestalo.

Domácí šli do vedení v 16. minutě zásluhou Jana Káni, hned po rozjezdu druhé části náskok Poruby rozšířil Tadeáš Jaroš. S Draky to vypadalo všelijak. Jejich pokusy končily buď na brankové konstrukci, nebo v náruči soupeřova gólmana.

Na nějaký čas je snížením uklidnil odchovanec Vladimír Cink. Později přesně mířil i jeho spoluhráč Radek Fischer, jenže mezitím dostali Porubští za Lakosila další dva kotouče. Jeden z hokejky bývalého Šumperáka Marka Haase. Načež šel do branky náhradník Rané Svoboda.

„Ale soupeř v zápase nebyl tak dominantní, jak by mohl naznačovat výsledek, který je pro nás krutý,“ hodnotil duel pro oficiální stránky ostravského klubu trenér Draků Jozef Zavadil. „Když ale nedáte góly, tak nemůžete vyhrát, to je bez debat. Neproměňujeme šance, to je náš hlavní problém.“

V poslední třetině RT TORAX drama nepřipustil. Necelých deset minut před koncem dodal klid na domácí hole Vladimír Luka, jenž proměnil trestné střílení a upravil na konečných 5:2.

„V této fázi jsme asi odsouzeni ke třetímu místu tabulky. I kdybychom domácí zápas s Hodonínem ještě zvládli, Drtiči si náskok pohlídají,“ mrzelo Zavadila. V úvahu bral hodonínský výsledek z Kopřivnice, Jihomoravané zvítězili nad Tatrou 2:0.

Poruba v utkání využila tři přesilové hry, i proto si upevnila vedoucí pozici. Šumperk v druholigové tabulce zůstává pět bodů za Hodonínem. Právě na něj v sobotu 17. února doma narazí. Teď mají Draci týden volno.

HC RT TORAX Poruba 2011 – Draci Šumperk 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Káňa J. (Káňa T., Luka), 22. Jaroš (Zachar), 27. Haas (Káňa J., Fojtík), 28. Fojtík (Luka, Káňa J.), 51. Luka (TS) – 23. Cink (Fischer, Hroch), 31. Fischer (Ostřanský, Ďurkáč). Rozhodčí: Škrobák, Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 7:7, navíc Fišera (POR) a Půhoný (ŠUM) oba 10 minut OT. Využití: 3:0. Diváci: 680. Střely na branku: 29:36.

Poruba: Kůdela – Slavík, Janota, Fišera, Hryciow, Puškár, Adam – Haas, Káňa J., Finsterle, Fojtík, Zachar, Jaroš, Ollender, Káňa T., Luka.

Šumperk: Lakosil (od 28. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.