Draci mířili do Kopřivnice se třemi venkovními výhrami v zádech. Čtvrtou ale nepřidali, Tatra je po urputném boji přetlačila 2:1.

Kromě toho Severomoravané přišli o šňůru jedenácti zápasů po sobě, během nichž získali vždy aspoň bod.

Je to přitom docela paradox. Ve dvou předchozích utkáních Draci Kopřivnici nasázeli celkem 17 branek. Nejprve ji na moravskoslezském ledě rozprášili 9:0, odvetu pod vrcholky Jeseníků modro-žlutí ovládli 8:4. Až napotřetí se kopřivnický celek pomstil.

Už ve 3. minutě psychiku hostů nahlodal odchovanec Kopřivnice a bývalý hráč Šumperku Adam Červenka.

Zanedlouho sice z hrotu levého kruhu na 1:1 vyrovnal obránce Marek Haloda. Jenže ještě do přestávky měla Tatra hubený náskok zpátky.

Na počátku 12. minuty uspěl s důslednou dorážkou Jan Korec. To ještě netušil, že vstřelil vítěznou branku.

Ondřej Haloda
Ondřej Haloda: Týmy nás s bráchou při přestupu berou jako balíček

Nadále jsou v čele

Druhá ani třetina totiž gólové potěšení nenabídly. Skóre na světelné tabuli mohl znovu dotáhnout do remízového stavu Petr Gewiese, Daniel Hroch nebo navrátilec z marodky Daniel Vachutka. Všichni si ale vylámali zuby na připraveném brankáři Petru Hromadovi.

Svěřenci kouče Jozefa Zavadila navíc nezužitkovali ani jednu ze čtyř přesilových her, kterou jim soupeř vlastními fauly poskytl.

Draci nakonec v Kopřivnici padli těsně 1:2, o body přišli poprvé od 28. listopadu, kdy zdolali po prodloužení Nový Jičín.

Nadále však platí, že s dostatečným náskokem vedou tabulky 2. ligy – skupiny Východ. Hodonín se jim ale díky výhře ve Valašském Meziříčí přiblížil na rozdíl pěti bodů.

O víkendu šumperské hokejisty čeká výlet na Vysočinu do Pelhřimova, kde se představí po dlouhých letech. Těsně před vánočními svátky (22. prosince) ještě doma vyzvou jihočeský Písek.

HC Tatra Kopřivnice – DRACI ŠUMPERK 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kofroň), 12. Korec (Hrubý, Gola) – 6. M. Haloda (Vorobjev, Ďurač). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Bartoň. Vyloučení: 4:2. Bez využití.

Kopřivnice: Hromada – Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Šumperk: O. Haloda – Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.