O prohře hostů rozhodl jejich katastrofální nástup do utkání, když již v 7. minutě Draci prohrávali třígólovým rozdílem a střídali gólmany.

Paradoxně v dalších dvou třetinách měl Šumperk herně navrch, ale hrozivé manko ve značně improvizované sestavě jen těžko doháněl.

Hosté dorazili k utkání pouze se třemi obránci, roli čtvrtého pak plnil útočník Kužílek. V útoku navíc chyběl Šumperku Ondřej Šula.

I přesto se hosté ze stavu 4:1 propracovali až ke snížení na 4:3, jenže kuriózní pátá trefa Bohumína nakonec definitivně stvrdila jeho postup.

Jeden z domácích hokejistů vystřelil na bránu, kde stál i hlavní rozhodčí, o něhož se kotouč odrazil před odkrytou klec, kde další z bohumínských borců neměl problém zamést puk do sítě.

„Nezbývá nám, než domácím pogratulovat k postupu. Chtěli dnes zkrátka více jak my, a proto nakonec vyhráli," okomentoval krátce poslední duel letošního ročníku vedoucí týmu Šumperku Karel Navrátil.

HC RT Torax Bohumín – HK Hokej Šumperk 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)

Branky Šumperku: 15. Peška (Prokopec, Fischer), 42. Horváth (T. Malý), 51. T. Malý (Navrátil). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Rozhodčí: Polášek – Stonavský, Kuchař. Diváci: 150.
Šumperk: Hoffmann (8. Misiorz) – Navrátil, Kužílek, Fryč, Rulíšek – Fischer, Prokopec, Horváth - T. Malý, Kobza, Peška – M. Žálčík, M. Malý. Trenér: Kamil Skoumal.