Již ve středu 12. ledna přivítá lídr tabulky východní skupiny v tradičním derby celek prostějovských Jestřábů, v neděli 16. ledna pak přijíždí do Šumperku tým AZ Havířov.
V šestičlenné skupině se všechna mužstva utkají mezi sebou systémem doma – venku o nejlepší výchozí pozici pro play off.
Elitní osmičku pro vyřazovací boje doplní po odehraní těchto deseti kol dva nejlepší celky ze skupiny týmů, které skončily po základní části na sedmém až dvanáctém místě.
Čtvrtfinále a semifinále se hraje na dvě vítězství a finále na tři vítězství. První, třetí a páté utkání se hraje na ledě lépe umístěného družstva.
Vítězové play off druholigových skupin střed, západ a východ se střetnou v baráži se dvěma nejhoršími celky 1. ligy (týmy na 15. a 16. místě).
Z této pětičlenné skupiny získají právo účasti v příštím ročníku naší druhé nejvyšší soutěže první dva týmy.
Rozlosování skupiny 1 - 6
31. kolo, středa 12. ledna
Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov
AZ Havířov - HC Nový Jičín
Plus Oil Orlová - Zubr Přerov
32. kolo, neděle 16. ledna
Salith Šumperk - AZ Havířov
HC Nový Jičín - Plus Oil Orlová
LHK Jestřábi Prostějov - Zubr Přerov
33. kolo, středa 10. ledna
Plus Oil Orlová - Salith Šumperk
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
Zubr Přerov - HC Nový Jičín
34. kolo, neděle 23. ledna
Salith Šumperk - Zubr Přerov
LHK Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín
AZ Havířov - Plus Oil Orlová
35. kolo, středa 26. ledna
HC Nový Jičín - Salith Šumperk
Plus Oil Orlová - LHK Jestřábi Prostějov
Zubr Přerov - AZ Havířov
36. kolo, sobota 29. ledna
LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk
HC Nový Jičín - AZ Havířov
Zubr Přerov - Plus Oil Orlová
37. kolo, středa 2. února
AZ Havířov - Salith Šumperk
Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
Plus Oil Orlová - HC Nový Jičín
38. kolo, neděle 6. února
Salith Šumperk - Plus Oil Orlová
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
HC Nový Jičín - Zubr Přerov
39. kolo, středa 9. února
Zubr Přerov - Salith Šumperk
HC Nový Jičín - LHK Jestřábi Prostějov
Plus Oil Orlová - AZ Havířov
40. kolo, neděle 12. února
Salith Šumperk - HC Nový Jičín
LHK Jestřábi Prostějov - Plus Oil Orlová
AZ Havířov - Zubr Přerov