Příchod dvaadvacetiletého hráče na jih Moravy avizoval klubový web Lvů, v jejichž barvách již stačil mladý forvard absolvovat sobotní mistrovské střetnutí v Kopřivnici, které Břeclav na ledě nováčka vyhrála 3:0.

„Coby hráč občanského sdružení Mladí Draci je v Břeclavi na hostování," prozradil ve zkratce na dotaz Deníku trenér a sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Daniel Vachutka prošel v minulosti juniorskou extraligou v Pardubicích, poté nastupoval za Karlovy Vary v juniorské soutěži MHL a loni sehrál v 1. lize 54 utkání v dresu Draků.

Po letních drastických změnách a razantním omlazení sestavy Salithu se všeobecně očekávalo, že letos by měl být v Šumperku jedním z platných hráčů, odehrál navíc i všech devět přípravných zápasů, do kádru se však nakonec na úkor jiných nevešel.

„Úmrtnost" místních hráčů tak začíná být opět trochu na zamyšlenou. Seznam těch, kteří v minulosti Draky z nejrůznějších důvodů (otázka, zda mnohdy z těch výkonnostních) opustili, je předlouhý.

Prosadit se do prvoligové sestavy Draků byl v předchozích sezonách obrovský problém i pro taková esa, jako jsou Jakub Orsava (nyní jeden z lídrů Třince a člen širšího kádru reprezentace) nebo Matěj Pekr (pravidelně nejlepší střelec mužstva, ve kterém zrovna hraje).

S vrcholovým hokejem skončili Boška, Cink, Skoumal, Zacpálek nebo Starý, řada dalších působí jinde (Žálčík, D. Kindl, Novotný, Peksa, Matějka, Navrátil…).

Sítem letošní přípravy potom neprošel ani zjevně perspektivní útočník Tomáš Langr, který si aktuálně hledá angažmá.