Draky po prohraném finále čeká pohár útěchy

Šumperk – Hokejisté Šumperku v krajském přeboru sice v nedávném finále neuspěli proti Karviné, sezona však pro ně ještě nekončí, čekají je zápasy o Pohár firmy BER-KR Services, vítězný klub pak získá hodnotnou věcnou cenu.

2.3.2014

Logo šumperského hokejeFoto:

Celek Draků pod hlavičkou HK Hokej Šumperk 2003 byl v letošní krajské soutěži nováčkem a jeho sestavu vytvořilo jádro loňské prvoligové juniorky, doplněné o starší šumperské hokejisty, kteří se vrátili ze svých angažmá v Lanškrouně či Moravské Třebové.

Ve své premiérové mužské soutěži pak mladý tým Šumperku obsadil druhé místo, když v play off teprve ve finále nestačil na Karvinou, které podlehl 0:2 na zápasy po výsledcích 3:6 a 2:3 v prodloužení.

„Myslím si, že letošní sezona pro nás byla úspěšná, takový výsledek jsme ani nečekali. Do krajského přeboru jsme šli s tím, že chceme hrát klidný střed tabulky a pokud to dobře půjde, pokusíme se atakovat třeba i třetí čtvrté místo. Takže celkově musíme být s naší premiérou spokojení. Na začátku jsme navíc ani nevěděli, co od této soutěže očekávat," zhodnotil ve zkratce vystoupení svého týmu v letošním krajském přeboru trenér Draků Kamil Skoumal.

Nadcházející „nadstavba" (již bez vítěze a posledního celku tabulky) se odehraje za účasti celků, které skočily na druhém až devátém místě tradičním vyřazovacím systémem, každá série opět na dvě vítězství.

Šumperk zahajuje na domácím ledě, když v úterý 4. března přivítá od 19 hodin hokejisty HC Bohumín.