A právě v barvách pražské Sparty prošel tento forvard mládežnickými výběry, za muže si následně u nás zahrál v Berouně, Českých Budějovicích, Pardubicích a Havlíčkově Brodu, závěr loňského ročníku potom oblékal dres Prostějova.

Na svém kontě má i krátké zámořské angažmá v OHL, 33 utkání sehrál rovněž v prestižní Kontinentální lize za Sibir Novosibirsk.

Valerij Kňazev se v šumperském dresu představil již během přípravy, premiérové mistrovské utkání poté sehrál za Draky v sobotu proti Litoměřicím.

Další novou tváří v kádru Salithu (v tomto případě na zkoušku) je obránce Michal Petira (1994), který doposud nastupoval za mládež v Pardubicích a první zkušenosti s mužským hokejem sbíral v Kolíně.

„Ten u nás má smlouvu na měsíc a potom se rozhodne, jestli u nás zůstane," prozradil ve zkratce Deníku trenér a sportovní manažer Draků Radek Kučera.

V šumperském klubu naopak nebude nadále pokračovat vysoký obránce Jakub Slavík, jenž působení na severu Moravy ukončil na vlastní žádost.

„Dal přednost studiu a my jsme mu vyhověli," doplnil Radek Kučera na adresu zadáka, jehož novým působištěm jsou v současnosti druholigové Klatovy.