Realizační tým ústeckých hokejistů pak pro závěrečné boje posílil olympijský vítěz z Nagana a tamní odchovanec Jan Čaloun, jenž v minulosti už tým ze severu Čech krátce vedl coby trenér. Na střídačce doplnil dosavadního kouče Miroslava Macha a jeho asistenty Jaroslava Roubíka s Jiřím Mertou.

Také Šumperk poté představil jedno staronové jméno, když premiérově v letošním ročníku za Draky nastoupil místní talent Jan Kučera, který si Chance ligu v mateřském klubu vyzkoušel již minulý rok. Letos následně působil v juniorce Olomouce.

V samotném utkání hosté velice brzy prohrávali, když skóre otevřel hned v 5. minutě zmiňovaný Daniel Vrdlovec a těsně před polovinou středečního duelu přidali ústečtí hokejisté trefu na 2:0.

Draci slaví gól před zaplněnými tribunami v památném zápase o postup v sezóně 1998/1999. Zdroj: Archiv Fan club HC Papíroví draci
Ústí je osudovým soupeřem Draků, play down startuje již ve středu

Teprve poté se po několika nevyužitých šancích dostali ke slovu i Draci a Dávid Kohút dal kontaktní branku, jenže po 46 vteřinách třetího dějství stačili hosté ze severu Moravy znovu inkasovat.

Záhy sice za Šumperk šikovně skóroval Vojtěch Šuhaj, ale ve zbývajícím čase si již trefovali pouze domácí hráči.

Asi definitivně zlomil Drakům vaz druhý zásah Daniela Vrdlovce pět minut před koncem, pojistku přidal do prázdné brány při šumperské power play ústecký kapitán a jeden z nejzkušenějších borců Chance ligy Michal Trávníček.

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Start do série je důležitý, získali jsme první výhru. Uvědomujeme si, že série začíná a ani zdaleka není konec. Hráči zápas odbojovali a odmakali, což je pro nás důležité. V neposlední řadě patří velké poděkování fanouškům a lidem, kteří dnes přišli fandit,“ prozradil na klubovém webu Slovanu za domácí Jan Čaloun.

David Krejčí
„Play-off Krech“ aktivován! Všechno pro tým, hlásí Krejčí

„Je to špatné, prohráváme 0:1 na utkání. Dostali jsme první branku a na chvilku jsme sklopili hlavu. Ve třetí třetině jsme otevřeli hru a inkasovali góly na 2:5, předtím jsme měli šance na vyrovnání a otočení zápasu, což se ale nepodařilo. Musíme si pojmenovat věci správnými jmény a hledět k dalšímu utkání. Zítra musí proti domácím nastoupit úplně jiný tým,“ přidal své postřehy šumperský kouč Martin Janeček.

Severočeši se tedy ujali vedení v sérii hrané na čtyři výhry. Druhé střetnutí se hraje ve čtvrtek 10. března opět na ledě Ústí nad Labem.

HC Slovan Ústí nad Labem – Draci Pars Šumperk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Vrdlovec (Brož), 30. Š. Bláha (Trávníček), 41. O. Bláha (Š. Bláha, Kottek), 56. Vrdlovec (Tůma, Milfait), 60. Trávníček (Mareš) – 35. Kohút (Vachutka, Drtil), 45. Šuhaj (Kratochvíl, Pěnčík). Rozhodčí: Wagner, Hucl – Beneš, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1299.

Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Kottek, Brož, Záruba, Trefný, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Čermák – Jouza, Severa. Trenér: Miroslav Mach.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Březák – Žálčík, Kindl, Kratochvíl – Vachutka, Šilhavý, Vildumetz – Kohút, Macuh, Šuhaj – Furch, Kučera, Antoníček. Trenér: Martin Janeček.