Penaltová koncovka tedy zatím nepatří mezi jejich oblíbené disciplíny, když neuspěli počtvrté z dosavadních pěti letošních pokusů.

Aktuálního lídra Chance ligy přesto dokázali obrat alespoň o bod, což je sice pozitivní, ale při troše štěstí mohli mít hráči z podhůří Jeseníků dokonce všechny tři.

„Pro nás to je na jednu stranu určitě zlatý bod z ledu vedoucího týmu soutěže, jenže vzhledem k tomu závěru jsme docela zklamaní,“ konstatoval nejprve trenér Draků Martin Janeček.

„Nejprve jsme šli ke konci úplně zbytečně do oslabení a pak v power play soupeře inkasujeme na 3:3 branku, která prostě nebyla. Kotouč vůbec nepřešel čáru. Vím, že rozhodčí mají při rychlosti hry těžké rozhodování a k tomu v této soutěži není možnost kontroly na videu, cítíme ale křivdu, navíc se nám to letos nestalo poprvé. Dívali jsme se potom na všechny dostupné záznamy a puk šel od břevna ven, hodláme podat stížnost,“ řekl zcela otevřeně šumperský lodivod.

Hokejový dorost Šumperku uspěl doma s Vítkovicemi
Parádní skalp pro dorost! Mladí Draci doma přejeli Vítkovice

Do vedení se jako první po necelých pěti minutách hry dostala favorizovaná Třebíč, hosté ale srovnali krok zásluhou Tomáše Vildumetze. Oba tyto góly padly v přesilovkách.

Do kabin přesto šli s těsným náskokem hráči Horácké Slavie díky trefě, kterou zaznamenali necelou minutu před úvodní sirénou.

I tentokrát našel Šumperk odpověď a Dávid Kohút během druhého dějství dal na 2:2. Stejný hráč potom v 55. minutě udeřil znovu a ranou ze druhé vlny poslal hosty poprvé v zápase do vedení, to však Drakům příliš dlouho nevydrželo.

V samotném závěru si Třebíč vzala oddechový čas, odvolala gólmana a nakonec zásluhou svého loňského nejlepšího střelce Ladislava Bittnera, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před bránou, poslala duel do prodloužení. Podle hostů se však jeho pokus pouze odrazil od břevna ven.

Florbalisté Asperu. Ilustrační foto.
Další derby pro Asper, v divizi zvládl také bitvu s nedalekým Uničovem

Nastavený čas vítěze neurčil a rozhodnout musely až nájezdy. A zatímco ze čtyř šumperských střelců neuspěl nikdo, domácí díky trefám Formana s Bittnerem berou bonusový bod navíc.

„Jako trenéři jsme přesto na hráče pyšní, odehráli jsme výborný zápas, celou dobou se drželi své koncepce a proti lídrovi tabulky určitě nezklamali,“ dodal závěrem Martin Janeček.

Draci i nadále zůstávají na jedenáctém místě tabulky, Třebíč má na čele devítibodový náskok před Litoměřicemi.

SK Horácká Slavia Třebíč – Draci Pars Šumperk 4:3 SN (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Nedvídek (Poizl), 20. Michálek (Vodný), 59. Bittner (Střondala, Dočekal), rozhodující nájezd Forman – 17. Vildumetz (Kratochvíl, Kindl), 37. Kohút (Spratek, A. Furch), 55. Kohút (Březák, Spratek). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Polák, Štofa. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. Diváci: 761.

Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, Bittner, Dočekal – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Sklenář – Ferda, Michálek, Křehlík. Trenér: Kamil Pokorný.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík, Kindl, Vildumetz – Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, Rutar, Antoníček. Trenér: Martin Janeček.