Důvod odchodu jedné z ikon místního hokejového dění je však obestřen řadou otazníků a ani jedna ze stran nechce ukončení spolupráce příliš komentovat.

„Pavel Peksa opravdu u týmu skončil, ale dále bych se k tomu nechtěl vyjadřovat. Zkrátka bez komentáře,“ prozradil stručně Deníku sportovní manažer druholigového celku Salith Šumperk Radek Kučera.

Peksa byl vedoucím týmu nepřetržitě od roku 1993 a se šumperským mužským hokejem tak prožil všechny historické okamžiky v jeho novodobé historii.

Pamatuje působení mužstva v krajském přeboru, dvakrát s Draky postoupil do 1. ligy. Na střídačce stál i v nešťastné sezoně, kdy Šumperk odprodal prvoligovou soutěž do Hradce Králové.

„Každý je nahraditelný. Nechtěl bych tuto záležitost nějak dlouze rozebírat. Je to spíš moje soukromá věc,“ uvedl ke svému odchodu Pavel Peksa.

Na lavičce současného druholigového mužstva jej dočasně střídá Petr Adamec, který tuto pozici u týmu Draků velice krátce zastával již v minulosti. V Šumperku je znám především jako rozhodčí a hlasatel na mistrovských zápasech mužů, juniorů a dorostenců.

Miroslav Pergl