„Je dobré, že jsme se mohli potkat s mužstvem z dospělé soutěže, abychom měli porovnání, jak na tom opravdu jsme. Pokud si hráči mysleli, že je všechno v pořádku, poznali, že to tak úplně není,“ prozradil úvodem po jasné porážce kouč šumperských juniorů Petr Rutar.

„Chtěli jsme hrát hlavně z obrany a soupeře v průběhu zápasu zlomit, což se bohužel nepodařilo. Znovu nás navíc trápila špatná produktivita,“ konstatoval dále lodivod Mladých Draků.

Domácím hokejistům pak nevyšel již vstup do zápasu, neboť ve 3. minutě měli na kontě dvoubrankové manko a také v dalším průběhu střetnutí měl daleko více ze hry protivník z Moravské Třebové.

Hosté pak v polovině duelu navýšili svůj náskok, zkraje třetí části však Šumperk prolomil střelecké trápení a dvěma zásahy v rozmezí pouhých 26 vteřin zadělal na drama.

Za stavu 2:3 dokonce jeden z domácích hráčů uháněl sám na branku, jenže neuspěl. Záhy Slovan pěknou ranou pod víko znovu odskočil a později pátou trefou definitivně zlomil šumperské naděje na lepší výsledek.

Mladí Draci se sice pokusili utkání znovu trochu zdramatizovat, ale během power play inkasovali do prázdné klece na 2:6.

Dvěma góly se poté na výhře Moravské Třebové podílel útočník Tomáš Langr, jenž v minulosti okusil v barvách Draků 1. ligu.

Odveta mezi oběma soupeři je na programu v pátek 6. září na ledě v Moravské Třebové.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Slovan Moravská Třebová 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 42. Štrbík (Holub), 42. Kavan (Jurča, Drlík) – 2. Langr (Kobza), 3. Marek, 29. Cach (Faltus), 44. Faltus (Čikl), 49. Adolf (Sedláček, Kučera), 57. Langr (Faltus, Sedláček).

Šumperk: Venouš - Štrbík, L. Cekr, Blaháček, Holub, Poledna, Ott, Plhal - Haluza, Habrman, Vogel - Jurča, Kavan, Drlík – Šembera, Polách, Štefanišin – Fibigr. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.