Nyní o svou šanci v seniorském hokeji bojuje útočník Jan Přikryl (1989). Po obráncích Michaelu Zacpálkovi a Jakubovi Fryčovi si tak trenér druholigových Draků Jiří Režnar vytáhl do sestavy také současného kapitána extraligových juniorů Šumperka. Premiéru si talentovaný forvard odbyl v nedávném derby na ledě Uničova. Více: Ambruz třemi góly rozjásal dav Drafanů

Jaký byl pro tebe přechod z juniorů mezi muže? V čem vidíš jako hráč hlavní rozdíly?
Muži mají na ledě především větší přehled. Jinak výraznější rozdíly jsem zatím nepoznal, ale možná je to tím, že jsem toho ještě tolik neodehrál.

Poprvé jsi za Draky naskočil v derby na ledě Uničova, které provázela bouřlivá atmosféra. To asi musela být těžká premiéra?
Byl to parádní zážitek. Úplně něco jiného než v juniorech. Doposud jsem nic takového nezažil, naši fanoušci byli opravdu fantastičtí.

Pomohla ti po tvém příchodu do kabiny mužů přítomnost tvých spoluhráčů z juniorů Martina Novotného a Michaela Zacpálka, které znáš?
Určitě to bylo pro mě jednodušší. Ale s muži jsem letos absolvoval i letní přípravu, takže většinu kluků znám a nešel jsem tudíž do neznámého prostředí.

Jak tě přijali starší spoluhráči?
Dobře, bez problémů.

Napadlo by tě, že si jednou zahraješ s takovými hokejisty, jako je Roman Meluzín nebo Martin Ambruz?
Vůbec. Dříve jsem se na ně díval v televizi, doma mám dokonce kartičku Romana Meluzína. Když vás najednou na střídačce tito hráči poklepou po holeních, že uděláte něco dobře, je to skvělý pocit.

Jak se ti hraje pod trenérem Jiřím Režnarem, který zastává filozofii, dávat příležitost také mladým hokejistům?
Pan Režnar je vynikající trenér. Dal mi šanci, za kterou jsem nesmírně vděčný. Doufám, že mu jeho důvěru na ledě vrátím dobrými výkony. Navíc na střídačce nenadává a spíše se vás snaží povzbudit.

Vraťme se nyní zpět k juniorům. Šumperk letos hraje jako nováček extraligu. Vašemu celku, který je složen převážně z odchovanců, se pak v soutěži daří. Naposledy jste bodovali čtyři utkání v řadě. Co se skrývá za takovou úspěšností?
Nejdůležitější je bojovnost. Pokud dokážeme zabojovat, tak vyhrajeme. Když nebojujeme, prohrajeme. Snažíme se především hrát jako tým.

Nedávno jsi v juniorech převzal funkci kapitána po Martinovi Novotném. Jak k tomu došlo?
Martin dostal před časem trest ve hře a nemohl hrát. Pan trenér Rutar tak určil kapitánem mě a od té doby mi céčko na dresu zůstalo. Takže uvidíme, jak dlouho mi vydrží (úsměv).

Jak se tedy cítíš v nové roli? Je to pro tebe větší zodpovědnost?
Musím se hlavně krotit (smích). Jako kapitán se snažím spoluhráče více hecovat.

V sobotním zápase juniorů proti Kometě Brno jsi se však popral na konci zápasu s protihráčem, který byl o hlavu vyšší.
Já jsem se prát nechtěl. No, ale nakonec jsme si vyměnili pár názorů (opět smích).

Miroslav Pergl