Takové potíže se zadními řadami Draci dlouho nepamatují. Při posledním přípravném utkání v pátek doma proti Grenoblu dokonce čítala šumperská soupiska pouze pětici zadáků, kteří by měli patřit do základního kádru i v mistrovských bojích.

Jedním z nich navíc byl loňský junior Martin Novotný, který v dosavadní přípravě více seděl na střídačce, než hrál.

Na duel s francouzským mistrem pak musel narychlo vypomoci prořídlé šumperské obraně jako šestý bek junior Tomáš Drtil, pro kterého byl zápas premiérovým startem v mužské kategorii.

„Naše situace s obránci je složitá, ale věřím, že brzy na tom budeme s obranou lépe a v takovém složení, se kterým vstoupíme také do sezony,“ říká trenér Šumperku Jiří Režnar.

Vedení Draků nyní musí řešit nečekané odchody tří obránců, se kterými počítalo pro 1. ligu. Krátce po zahájení přípravy ukončil z rodinných důvodů angažmá v Šumperku Slovák Ján Vrtík.

Ze stejných důvodů pak těsně před podpisem smlouvy přišel Šumperk i o Čecha s německým pasem Jakuba Körnera, jenž bude nadále pokračovat s kariérou v Německu.

Asi nejvíce rozruchu naposledy vyvolal odchod zkušeného Lubomíra Vosátka. Mistr extraligy z roku 2004 bez vědomí šumperského i třineckého vedení tým Draků opustil a podle neoficiálních informací momentálně zkouší štěstí v Košicích.

Mezery po těchto odchodech na zkoušku zacelili slovenští hráči Dušan Brincko, Marek Pekar a Juraj Senko. Ani jeden z nich však nakonec v Šumperku působit nebude.

„Nesplnili naše očekávání a z výkonnostních důvodů jsme se s nimi zase rozloučili,“ prozradil sportovní manažer Draků Radek Kučera.

Přesto odchod posledně jmenovaného vyvolal mezi příznivci mírné rozčarování, když Juraj Senko, jenž byl na ledě nepřehlédnutelný svou žlutou přilbou, si svým herním projevem získal u diváků značné sympatie.

Formování šumperských obranných řad, jejichž složení se zatím neustále mění, tak nadále pokračuje a získání nových posil je bezpodmínečně nutné, pokud chce Šumperk v 1. lize hrát důstojnou roli, jak vedení Draků deklarovalo již před sezonou.

„V jednání je příchod dvou kvalitních beků, kteří by měli dorazit z kraje nadcházejícího týdne,“ slibuje Radek Kučera.

Šumperské hokejisty nyní v přípravě čekají dva odvetné zápasy na hřištích soupeřů, když v úterý zajíždí Draci do polského Jastrzebie a ve čtvrtek hrají v Opavě.

Svým příznivcům se prvoligový nováček znovu představí až ve čtvrtek 3. září, kdy doma přivítá účastníka 2. ligy, tým HK Jestřábi Prostějov.