Premiérovou trefu zaznamenal v pátečním utkání naší nejvyšší soutěže, ve kterém Oceláři deklasovali 7:0 Kladno na jeho hřišti.

Hokejista z líhně Mladých Draků skóroval v 51. minutě hry a zpečetil tak výsledek do konečné podoby.

„Konečně mi to tam spadlo, jsem moc rád. Snad se mi teď bude střelecky dařit. Hlavně ale doufám, že dostanu víc příležitostí pravidelně hrát,“ prozradil Tomáš Pospíšil, jenž doposud naskakoval do zápasů extraligy teprve během hry, když měl místo až ve čtvrté formaci.

Naposledy však nastoupil od začátku střetnutí ve druhé lajně společně s třineckými tahouny Davidem Květoněm a Janem Peterkem.

„Oba jsou vynikající hokejisté a moc mi na ledě pomohli. Bylo to vlastně poprvé, co jsem dostal pořádnou šanci. Předtím jsem hrál opravdu hodně málo. Ale nechtěl jsem si z toho příliš dělat hlavu. Zkrátka jsem se snažil pořád tvrdě pracovat, abych šanci dostal,“ uvedl dále hokejista, kterého z mládežnických kategorií předchází pověst střelce.

Dlouhé čekání na první extraligový zásah pak ukončil opravdu ukázkovou trefou.

„Z rohu jsem dostal kotouč na brusle, puk jsem si přikopl před sebe a křížnou střelou jsem vystřelil na bránu a od tyčky to šlo do sítě,“ popsal svůj premiérový střelecký zápis v extralize mužů Tomáš Pospíšil, který měl doposud ve statistikách za Třinec zapsánu pouze jedinou asistenci.

Kromě samotného hráče vyšlo utkání parádně i Ocelářům. Celek, jenž je partnerským klubem prvoligových Draků, deklasoval trápící se Kladno sedmi brankami.

„Celý náš tým hrál opravdu výborně. Zápas jsme dobře zvládli takticky. Celou dobu jsme bruslili, makali naplno a soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili. K tomu jsme dali na začátku dva rychlé góly a to už se pak hraje daleko lépe,“ zhodnotil povedený duel jeden z jeho hrdinů, který se nevyhne tradičnímu zápisnému.

„Kluci mi hned řekli, že mě premiérový gól vyjde pěkně draho, ale určitě rád zaplatím,“ dodal s úsměvem šťastný střelec.

Ten si tak bude muset sáhnout do kapsy v průběhu aktuální sezony již podruhé. Kromě Třince nastoupil letos Tomáš Pospíšil také ve čtyřech zápasech 1. ligy za Draky a hned při svém prvním startu skóroval.

Dohromady si pak útočník, který v létě neúspěšně bojoval za oceánem o šanci v celku Atlanty, během krátkého angažmá ve svém mateřském klubu připsal pět bodů za tři góly a dvě přihrávky.