Spolu s ním míří z kádru Ocelářů do Brna také dva slovenští hokejisté, obránce Tomáš Malec a útočník Jozef Balej. Z Vítkovic pak Kometa zlákala forvarda Radima Hrušku.

„Předpokládáme, že všichni budou posilami. Jsou to typy hráčů, kteří by měli dobře zapadnout do týmu,“ okomentoval příchody nových posil sportovní manažer brněnského klubu Jaroslav Medlík.

„Byli jsme v kontaktu již na konci této sezony poté, co Třinec vypadl z play off. Brno mělo zájem, já také, tak jsme se nakonec domluvili,“ prozradil ke svému příchodu do moravské hokejové bašty Tomáš Pospíšil, který věří, že v modrobílých barvách najde odpovídající uplatnění.

„Brno je pro mě nová výzva. Doufám, že se prosadím a budu pravidelně hrát,“ přeje si hráč se zkušenostmi ze zámořských soutěží, který po loňském návratu domů působil v Třinci většinou až ve čtvrté formaci.

„Pospíšil je velmi talentovaný a znamená velký příslib do budoucna, ale věříme, že už teď bude posilou,“ doplnil na adresu bývalého Draka Medlík.

Ohromnou motivaci ukázat se má Pospíšil i vzhledem k brněnským fanouškům, kteří patří mezi nejlepší v České republice.

„I tohle hrálo při mém rozhodování velkou roli. Na příznivce Komety se moc těším, určitě to bude zážitek. Každý zápas vyprodané Rondo, fandové jezdí v hojném počtu i na venkovní zápasy,“ říká nadšeně Tomáš Pospíšil.

Kometa ale nejsou pouze skvělí fans, ale také další šumperský odchovanec Jiří Dopita, který na jihu Moravy prodloužil smlouvu o další rok. V brněnském dresu se tak letos sejdou dva hráči, kteří svou hokejovou kariéru začínali v Šumperku.

„Jirka Dopita je vynikající a zkušený hokejista, bude super s ním hrát. Určitě se pokusím od něj hodně věcí odkoukat,“ doplňuje s úsměvem Tomáš Pospíšil, který se ve svém novém působišti poprvé představí již v pondělí 10. května, kdy Kometa Brno zahajuje letní přípravu.