Exhibici pod názvem Šumperský hokej pomáhá uspořádala iniciativa Děti dětem ve spolupráci s HK Mladí Draci Šumperk.

„Pro nás to byla první hokejová akce. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, když dorazilo málo lidí, ale postupně se tribuna parádně zaplnila. Hlavně mě ohromně dojalo, že když jsem během zápasu pendloval mezi střídačkami a naším stánkem, tak mě zastavovalo plno lidí, ptali se na trička nebo dresy, zkrátka je zajímalo jak mohou pomoct a přispět,“ prozradil na úvod Deníku Rostislav Vaněk, hlavní organizátor a zakladatel iniciativy Děti dětem, která již dlouhodobě pomáhá potřebným.

Na šumperském ledě nejprve proběhl modelový duel zdejší mládeže, po kterém už odstartoval hlavní program, tedy hokejový zápas, ve kterém si to rozdal tým osobností Děti dětem proti šumperským legendám.

Ve světlezelených dresech iniciativy nastoupili například hokejisté Marek Peksa a Lubomír Korhoň, z fotbalového prostředí dorazila jména jako Marek Heinz, Tomáš Ujfaluši či David Kobylík. Hokejovou výzbroj pak oblékl i zábřežský rodák a jeden z našich nejúspěšnějších alpských lyžařů Ondřej Bank.

Hodně pestrá byla rovněž soupiska bývalých Draků. Posuďte sami: Aleš Holík, Tomáš Sedlák, Jiří Güttler, Radislav Ondráček, Petr Šakarov, Petr Jurča, David Ohnutek, Jan Matějka, Vladimír Cink, Peter Betine, Rostislav Pilavka nebo Lukáš Duba. Na střídačce v roli kouče poté stál Radek Kučera.

Navíc došlo i na tři pikantní rodinné souboje. Dušan Bařica si zahrál proti synovi Patrikovi a Karel Plášek proti Karlovi mladšímu. Hokejový talent Matyáš Budina následně čelil svému strýci Michalovi.

V divoké přestřelce nakonec zvítězil tým Děti dětem 16:15 po samostatných nájezdech, ale jak už to během těchto akcí bývá, konečný výsledek nebyl vůbec podstatný, hlavním cílem byla charita.

Veškerý výtěžek ze vstupného a darů byl věnován Šimonkovi Greplovi z Konice, který bojuje s infantilními spasmy – čili Westovým syndromem.

Velkou radost navíc organizátoři udělali také Aničce Vavříkové, jenž přesně v den svých dvacátých narozenin dostala díky sponzorskému daru vysněné jízdní kolo.

Výtěžek z prodeje zápasových dresů potom poputuje na konto postiženého chlapce Kájíka Vitáska. K tomu si návštěvníci mohli vydražit i jeden z obrázků, jenž sám namaloval.

„S celou akcí můžeme být maximálně spokojení. Musím hlavně poděkovat lidem ze šumperského mládežnického hokeje, že nám ve všem vyšli vstříc. A už teď dáváme společně dohromady plány na hokejový turnaj dětí, na který se už moc těším,“ dodal Rostislav Vaněk.

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Divizní Šumperk až příliš chyboval. Ze Vsetína si dovezl jasnou prohru