Pospíšil se po několika sezonách za velkou louží letos vrátil domů a je hráčem Třince. V sobotním duelu prvoligových Draků se ale po dlouhých osmi letech představí opět v šumperském dresu.

„Zatím je to tak, že nám pomůže jenom v utkání proti Jihlavě. Ještě nevylučuji možnost, že by s námi jel ve středu do Havlíčkova Brodu, ale to ještě není domluvené a ani na pořadu dne,“ informoval Deník prezident Draků Vladimír Velčovský.

Extraliga má nyní reprepauzu, Třinec se právě vrátil ze soustřední z Nízkých Tater a návrhy šumperského vedení byly vyslyšeny.

„My o Pospíšila měli zájem už dříve, před sezonou, s Tomášem jsem o tom mluvil, nabízel jsem mu angažmá na dobu, než si zajistí to extraligové, ale pak se rychle dohodl s Třincem a bylo to. Teď ale přišla nabídka, že by mohl proti Jihlavě nastoupit, samozřejmě jsme rádi, takže jsme kývli,“ vysvětloval Velčovský.

Nyní dvaadvacetiletý Pospíšil platí za veliký talent českého hokeje, coby dorostenec si v Třinci vyzkoušel mužskou extraligu. Letos se v zámoří nedohodl na podmínkách, odmítal dále nastupovat v nižších soutěžích.

Pro šumperského fanouška ale jenom dobře: uvidí na vlastní akci hráče, který je chloubou zdejšího mládežnického hokeje.

Utkání Draků s Jihlavou se hraje v sobotu 7. listopadu od 17.00 hodin na šumperském zimním stadionu.