A zatímco v základní části ligy juniorů šumperský tým proti Rebelům ve dvou duelech nezískal ani bod, nyní si na celek z Vysočiny hned dvakrát vyšlápl na jeho ledě.

Oba čtvrtfinálové duely potom měly prakticky stejný scénář, kdy hosté museli po první třetině dohánět jednobrankovou ztrátu, aby nakonec po velkém boji zvítězili vždy stejným výsledkem 2:1.

Poprvé uspěl Šumperk v prodloužení, dvakrát se trefil kapitán David Cekr, podruhé celek z podhůří Jeseníků rozhodl už během základní hrací doby díky trefám Kryštofa Seidenglanze a Tomáše Lichnera.

Hokejový turnaj hráčů 2. tříd (ŠKODA aréna Šumperk, sobota 16. března 2024)
FOTO: Nejmenší Draci brali na domácím turnaji v silné konkurenci zlato a stříbro

„Pokaždé se hrálo doslova na krev, byla to opravdu těžká utkání, ale myslím si, že jsme projevili daleko větší touhu po vítězství,“ prozradil Deníku trenér juniorky Mladých Draků Šumperk Radek Kučera.

„Kluci to příkladně odbojovali, udělali jsme opravdu minimum chyb, zachytal nám gólman, proto jsme tady uspěli,“ dodal ve zkratce šumperský kouč.

Zpátky se tak jeho svěřenci vrací se dvěma mečboly v zádech a již v pátek mohou na vlastním ledě sérii ukončit.

„Ale poslední krok bývá nejtěžší,“ mírní přehnaný optimismus Radek Kučera.

„Ještě nás čeká těžká práce, máme před sebou kvalitního protivníka, který výborně bruslí, dobře kombinuje a my se na něho musíme zase poctivě nachystat. Teď si trochu odpočineme, potrénujeme a pak do toho musíme jít znovu naplno jako doposud,“ burcuje lodivod Mladých Draků.

V domácím prostředí bude tým šumperských juniorů hodně spoléhat také na podporu fanoušků, jako jediný v soutěži má dokonce svůj fan klub a nyní doufá, že na play-off se přidají i další příznivci.

„Pokud diváci přijdou, určitě to klukům hodně pomůže. Úplně jinak se hraje v atmosféře, když se na stadiónu něco děje, než když je tam ticho,“ dodal závěrem Radek Kučera.

FK Mohelnice - Sokol Čechovice
KP: Vítězná série Medlova je u konce, Litovel obrala Želatovice

Třetí čtvrtfinále HK Mladí Draci Šumperk vs. BK Havlíčkův Brod se hraje v pátek 22. března od 18 hodin, vstupné je zdarma.

Případný čtvrtý duel série proběhne znovu ve ŠKODA aréně o den později, tentokrát se začátkem v 16 hodin.

Čtvrtfinále ligy juniorů (1. a 2. zápas)

BK Havlíčkův Brod - HK MD Šumperk 1:2 PP (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Janko (Nový) – 45. Cekr (Izák), 66. Cekr (Izák)

BK Havlíčkův Brod - HK MD Šumperk 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Windegger (Chymo, Krejčí) – 35. Seidenglanz (Cekr, Lichner), 58. Lichner (Plhal)

Stav série: 0:2. (Hraje se na tři vítězství)

Šumperk: Putin (Rygl) – Cekr, Plhal, Němec, Březina, Souček, Jarmara, Slabý – Haas, Seidenglanz, Izák, Tomeš, Szabó, Burda, Březina, Netolický, Lichner, Najman, Bařica, Fiala. Trenéři: Radek Kučera a Ivan Alka.