Hosté dorazili k utkání bez řady opor a většinu hry působili na ledě spíše odevzdaným dojmem a do šancí se dostávali pouze sporadicky, většinou však jen díky fatálním chybám šumperské defenzivy.

„Za zápasu jsme měli určitě obavy. Oproti minulému vzájemnému zápasu hosté dorazili s úplně jiným mužstvem, takže jsme trochu nevěděli, co od nich očekávat,“ přiznal úvodem trenér Draků Radek Kučera.

Střetnutí, ve kterém by asi jen těžko domácí příznivci svým hráčům odpustili případný neúspěch, naštěstí Šumperk zvládl. Jedním z hlavních strůjců domácího úspěchu pak byl útočník Michal Hlinka, jenž se blýskl hattrickem.
Poprvé se vítkovický forvard ve službách Draků trefil již v 10. minutě, když v početní výhodě zužitkoval přihrávku od Aleše Holíka.

Mostu se ale podařilo brzy srovnat krok. Krátce po skončení přesilovky hostů se na brankovišti prosadil důrazný Martin Heinisch.

Hned po 32 vteřinách druhého dějství vyslal Hlinku na zteč dlouhým pasem Martin Novotný a vytáhlý útočník s číslem 88 na zádech vrátil Šumperku ztracený náskok.

Záhy mohl srovnat na druhé straně ze samostatného úniku Heinisch, gólman Štůrala byl ale na místě. Poté diváci sledovali dlouhé minuty řadu nepřesností na obou stranách, těsně za polovinou duelu následně dokázali Draci opět udeřit a to hned dvakrát během pouhých čtrnácti vteřin a rázně tím nakročili k výhře.

Nejprve Vrdlovec adresoval kotouč do jízdy Jakubu Hulvovi, jenž jej pouze přizvedl mimo dosah mosteckého brankáře Melichara.

Ihned po buly si to pak zamířil směrem k brance Severočechů Adam Červenka a svižnou střelou si připsal již svou třetí trefu tohoto týdne – 4:1.

Drakům perfektně vyšel i nástup do třetí třetiny, když během necelé půlminuty tohoto dějství dovršil Michal Hlinka hattrick z úniku dva na nikoho, kdy jej ke skórování vybídl Karel Plášek.

Pátý gól zaznamenali domácí při vlastním oslabení, záhy ale v této nevýhodě inkasovali z hole Martina Ondráčka na 5:2.

Stejný hráč mohl později ještě pro hosty vykřesat jiskru naděje, z brejku však bekhendovým pokusem na Štůralu nevyzrál.

Naopak na straně Draků předvedl v 52. minutě chladnou hlavu v pozici sám před gólmanem Roman Meluzín a šestým zásahem zvýšil domácí náskok, který mohli v závěru ještě navýšit ze samostatných úniků nejprve Haas a po něm Velecký, ale nedali.

Poslední slovo tak nakonec patřilo hostům, kteří zásluhou Skvortsova upravili výsledek v 59. minutě do přijatelnější podoby.

„Dnes se nám dařilo dávat góly, které se divákům určitě musely líbit, kéž by to tak pokračovalo i nadále. Hosté nám sice během naší převahy několikrát v zápase dokázali odjet do brejku, kdy nám odskočil kotouč, ale jinak nás příliš nedokázali přečíslit,“ řekl Radek Kučera.

„Měli jsme stejný počet šancí, jako měli domácí, ale ti s nimi naložili jinak než my, to zápas rozhodlo. Nedával bych snad kromě čtvrtého za vinu góly gólmanovi, určitě si nemyslím, že by vyhořel,“ míní kouč Mostu Václav Baďouček.

„Přijeli jsme do Šumperku bez několika hráčů základní sestavy i bez gólmanské jedničky. Naším cílem je nyní uhrát úspěšně baráž o udržení, takže některým oporám dáváme vydechnout, hodně trénujeme kondici, takže v zápasech to nyní není zcela ono. Dostali jsme rychle třetí a čtvrtý gól, to byl zlomový moment. Po druhé třetině kluci seděli v šatně zaskočení, trochu jsem na ně zvýšil hlas, ale tentokrát se to spíše minulo účinkem,“ uvedl mostecký trenér, který šumperské prostředí velice dobře zná, když v minulosti oblékal coby obránce právě dres Draků.

„Když jsme přijížděli do Šumperku, přemýšlel jsem, jak je to dlouho, co jsem v Šumperku byl coby hráč. Hrál jsem tu asi tři měsíce, pak jsem šel do Německa, je to tak asi patnáct let. Ale stadion jsem poznal hned, skoro nic se tu za tu dobu nezměnilo,“ poznamenal Baďouček.

„Vaška si jako spoluhráče určitě pamatuju, byly to pěkné časy. Před zápasem jsme si dali kafe a zavzpomínali,“ doplnil závěrem Radek Kučera.

Salith Šumperk – HC Most 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Branky: 10. Hlinka (Holík, Meluzín), 21. Hlinka (Novotný), 34. Hulva (Vrdlovec, Sedlák), 34. Červenka (Haas, Velecký), 41. Hlinka (Plášek), 52. Meluzín (Holík) - 14. Heinisch (Hanzl), 41. M. Ondráček (Heinisch, Safronenkov), 59. Skvortsov (T. Rohan, Havelka). Vyloučení: 8:9, navíc Safronenkov a Vachovec (oba Most) osobní trest 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 64:23. Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Diváci: 950.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Pastor, Tesařík, Suchý, Drtil, R. Ondráček – Plášek, Meluzín, Hlinka – Vrdlovec, Hulva, Brunec – Červenka, Velecký, Haas – Vrána, Skoumal, Mičulka.
Most: Melichar – Schusser, Martinec, Kuncl, Parýzek, Havelka, Hanzl, Safronenkov – Birstinš, Heinisch, M. Ondráček – Výrut, Skvortsov, Nedrda – Vaněk, Vachovec, T. Rohan - Maxa, Slavíček, Tauš.