Celek z hlavního města i přesto nakonec v podhůří Jeseníků potvrdil roli favorita a v nejkratším možném termínu si zajistil postup do ligového finále. Tam jeho soupeřem bude jeden ze dvojice Chomutov - Vsetín.

Severomoravanům naopak na apríla definitivně skončila letošní sezóna, kterou však bezesporu uzavřeli se vztyčenou hlavou a důstojně se rozloučili se svými příznivci.

Na strhující pondělní duel si poté do ŠKODA arény našlo cestu neuvěřitelných 536 diváků, mezi nimiž byl i nejslavnější šumperský odchovanec a olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita.

„Fanouškům určitě musíme poděkovat za to, jak nás celou sezónu podporovali a dneska jich přišlo opravdu hodně, toho si moc vážíme,“ konstatoval krátce po skončení třetího semifinále trenér Mladých Draků Šumperk Radek Kučera.

Jeho svěřenci tentokrát proti Slavii podali doslova heroický výkon a konečné skóre 2:5 je pro domácí hokejisty možná i malinko kruté, neboť ještě v 53. minutě svítil na ukazateli skóre nerozhodný výsledek 2:2.

„Těší mě, že jsme dneska byli rovnocenným soupeřem, mohli jsme tam zápas i rozhodnout na naši stranu, ale potom se to otočilo proti nám, když nám nešťastně přeskočil puk a soupeř rozhodl,“ doplnil ve zkratce šumperský lodivod.

Pražané odstartovali sice utkání lépe, když se hned v úvodu ujali vedení, na rozhodující třetí bod v sérii se však nečekaně nadřeli.

Obětavě bojující Šumperk stačil brzy srovnat krok zásluhou Dominika Jeřábka, bohužel 36 vteřin poté Slavia znovu vedla.

Těsně před druhou přestávkou následně šikovná střela Tomáše Lichnera znamenala opětovné vyrovnání a ve třetím dějství byli několikrát Mladí Draci i blízko vedoucí trefy, v závěru ale pykali za nekázeň a soupeř v přesilovce rozhodl, aby záhy navíc udeřil i při vlastním oslabení.

V posledních vteřinách ještě šumperský celek zkusil hru bez gólmana, jenže inkasoval do opuštěné klece.

HK MD Šumperk – HC Slavia Praha 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Jeřábek (Jarmara), 40. Lichner (Tomeš) – 6. Kříženecký (Hubinka, Kucharčík), 12. Kříženecký (Jokl, Kucharčík), 53. Štípek (Vosmík, Jokl), 53. Polák (Kříženecký), 59. Jokl (Sýkora, Sander). Rozhodčí: Pavel, Gebauer – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 8:6, navíc Strnad (Slavia) trest 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 536. Konečný stav série: 0:3.

Šumperk: Putin - Plhal, A. Burda, Souček, Cekr, Jarmara – Hejátko, Jeřábek, Bařica, Lichner, Netolický, Izák, Haas, Pazourek, Seidenglanz, Tomeš, Szabó, Najman. Trenéři: Radek Kučera a Ivan Alka.

Slavia Praha: Volevecký - Brotánek, Dráb, Křivánek, Hron, Sýkora, Málek, Hubinka - Polák, Sander, Vosmík, Štípek, Jokl, Skalský, Kucharčík, Krums, Strnad, Vašíček, Filip, Kříženecký. Trenér: Luboš Jenáček.