Se dvěma úspěchy v zádech ze hřiště soupeře vstupoval tým z podhůří Jeseníků na svém ledě do pátečního třetího duelu. Před početnou diváckou návštěvou však byla na domácích hokejkách cítit nervozita.

„Ten zápas jsme špatně začali, dělali chyby a pak museli faulovat. S tak těžkým soupeřem si nemůžeme dovolit tolik vyloučení, hned osm minut jsme v první části strávili v oslabení, což poznamenalo celý zápas a dlouho jsme nebyli schopní se vrátit do hry,“ konstatoval po páteční prohře trenér juniorky Mladých Draků Radek Kučera.

Hokejisté Olomouce se loučili se sezonou 2023/24 v Galerii Šantovka. Fanoušci stáli fronty.
FOTO: Fanoušci Mory zaplavili Šantovku. Loučili se nejen se sezonou

Šumperk sice v úvodní části přestál kritické chvíle při nevýhodě tři na pět, jenže později na začátku druhé třetiny inkasoval během vlastní přesilovky. Mladí Draci přesto stačili v klasické početní výhodě brzy srovnat krok zásluhou obránce Lukáše Plhala. Jenže…

Krátce za polovinou utkání je srazil do kolen sporný gól hostů, který zřejmě padl z ofsajdové pozice, domácí protesty přesto byly marné.

Tato situace ale jakoby šumperské hráče ještě více nabudila a mohutně se tlačili za vyrovnáním, bohužel místo toho inkasovali potřetí.

Nic na výsledku 1:3 nezměnil ani jejich tlak a řada střeleckých pokusů během třetího dějství, nepomohla ani power-play a Havlíčkův Brod tak (v dané chvíli) odvrátil konec sezóny.

Obrat a bitka na závěr

O den později znovu Mladí Draci kapitulovali jako první, ale důležité vyrovnání zařídil po přesném pasu od Dominika Jeřábka ze samostatného úniku Tobias Tomeš, na jehož blafák byl gólman hostů krátký.

I tentokrát se pak museli Mladí Draci v první části bránit více než minutovému oslabení tři na pět, které naštěstí ustáli bez úhony.

Jeden z důležitých momentů celého klání následně přinesl závěr úvodní třetiny, kdy za zásah do oblasti hlavy a krku vyfasoval kapitán Havlíčkova Brodu Jan Kuchta trest pět minut a do konce zápasu. Hosté tak rázem postrádali jednoho ze svých klíčových hráčů.

Nabídnutou výhodu sice Šumperk nevyužil, ale s přibývajícím časem stupňoval svou aktivitu a nakonec se dělovkou Josefa Haase ujal vedení a s těsným náskokem vstupoval i do závěrečného dějství, ve kterém již plně kontroloval hru a šel si obětavě za postupem.

Lukáš Majer na střídačce Jestřábů
Dva kluby ve městě? Oddaluje to rozvoj prostějovského hokeje, říká Lukáš Majer

Klíč k semifinálové bráně definitivně Mladým Drakům vystřelil Kryštof Seidenglanz, když efektně zakončil samostatný únik při vlastním oslabení.

„Dneska jsme soupeře fyzicky i takticky přehráli. Hosty pak hodně poznamenalo vyloučení jejich stěžejního hráče, my jsme potom měli daleko více ze hry, byli jistější na kotouči a od stavu tři jedna jsme už zápas měli zcela ve svých rukou,“ doplnil k rozhodující sobotní bitvě šumperský kouč.

Bezprostřední okamžiky po skončení čtvrtého čtvrtfinále ještě okořenila hromadná šarvátka, bublající emoce se však podařilo rychle uhasit a Šumperk mohl začít slavit.

V semifinále následně čeká Mladé Draky soupeř z nejtěžších, jeden z hlavních adeptů na postup do extraligy juniorů, tým HC Slavia Praha. Úvodní dva duely jsou na programu ve vršovickém Edenu již nadcházející čtvrtek a pátek.

„Teď už můžeme jenom překvapit, takže můžeme hrát v klidu a bez zábran a stresu. Rozhodně ale nechceme dát Pražanům naši kůži zadarmo,“ prozradil na závěr Radek Kučera.

Druhou semifinálovou dvojici následně tvoří celky Chomutova a Vsetína. I zde tedy bude k vidění hokejový souboj mezi zástupci Čech a Moravy.

HK MD Šumperk – BK Havlíčkův Brod 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Plhal (Cekr) – 21. Kuchta, 32. Janko (Krejčí), 38. Chymo (Nový)

HK MD Šumperk – BK Havlíčkův Brod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Tomeš (Jeřábek, Putin), 33. Haas (Pazourek, Szabó), 46. Seidenglanz (Lichner) – 7. Windegger (Kotalík)

Konečný stav série: 3:1 na zápasy.

Šumperk: Putin (Rygl) - Němec, Plhal, Burda, Souček, Cekr, Jarmara, Slabý - Tomeš, Březina, Bařica, Lichner, Netolický, Izák, Haas, Pazourek, Seidenglanz, Szabó, Najman, Jeřábek. Trenéři: Radek Kučera a Ivan Alka.