Do konce základní části zbývá odehrát už pouhá dvě utkání, celek z podhůří Jeseníků však po víkendu na postupovou příčku ztrácí sedm bodů.

Proti favorizovaným Jihočechům rozhodně nelze upřít domácím hokejistům snahu a odhodlání, leč protivník byl zkrátka v řadě aspektů lepší, třeba bruslařsky či v individuálních dovednostech a prokázal větší efektivitu v koncovce.

Šumperk se potom na góly až příliš nadřel a nevyužil řadu šancí, navíc selhal v několika klíčových momentech hry.

Za stavu 1:2 se třeba Mladí Draci mohli vrátit do utkání, bohužel nedokázali zkraje druhého dějství využít více než minutovou přesilovku pět na tři.

FK Šumperk - SK Uničov 2:0, Jakub Svoboda
FOTO: Šumperk si vyšlápl na třetiligový Uničov, který postrádal některé opory

Naopak Motor poté stačil třemi zásahy v řadě rázně nakročit za vítězstvím.

Na začátku třetí periody následně Šumperk promarnil výhodu trestného střílení a záhy spálil obrovskou možnost, když neproměnil samostatný únik při vlastním oslabení.

Později hosté během své nevýhody definitivně zpečetili výsledek a po zásluze si ze Šumperku odvezli plný bodový zisk.

„Nepovedl se nám začátek, ale pak jsme snížili a celkem vyrovnali hru. Jenže druhá třetina se nám vůbec nepovedla, když jsme zbytečně ztráceli střední pásmo a tady soupeř strhl zápas na svou stranu, potom už jsme nebyli schopní se nějak dotáhnout,“ konstatoval trenér juniorky Mladých Draků Radek Kučera.

„Navíc s takto kvalitním protivníkem zkrátka musíme potrestat každou jeho chybu, což se dnes nedařilo. Zlomová byla hlavně ta nevyužitá přesilovka pět na tři,“ dodal kouč Šumperku, který letošní ligu juniorů zakončí zápasy doma s Chrudimí a venku na ledě Poruby.

Junioři Mladých Draků. Ilustrační foto
Z 0:4 na 8:5! Junioři Mladých Draků předvedli v Havířově nevídaný obrat

HK Mladí Draci Šumperk – HC Motor České Budějovice 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Šotkovský (Minařík), 35. Šotkovský (Křivohlávek) – 2. Hála (Petrásek, Březina), 9. Pitel (Drančák, Humeník), 25. Vavřík (Březina, Petrásek), 30. Březina (Vavřík, Putz), 32. Petrásek (Hála, Vavřík), 50. Petrásek. Rozhodčí: Poláček – Bubela, Kaprál. Vyloučení: 6:9, bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 99.

Šumperk: Ryšavý – Minařík, Křivohlávek, Plhal, M. Netolický, Jarmara, Cekr, Slabý – Haas, Ševčík, Seidenglanz, Verner, Bařica, Slováček, Miškovský, Šotkovský, O. Netolický, Najman. Trenér: Radek Kučera.

České Budějovice: Cinka – Placek, Březina, Willmann, Gajdolín, Hail, Dvořák – Hála, Drančák, Vavřík, Humeník, Pitel, Turek, Petrásek, Kotous, Putz, Remeš. Trenér: Karel Herr.