Hosté dorazili na led haly Polárka i s vítkovickými posilami. Do brány Draků se podruhé v sezóně postavil Daniel Dolejš, obranu vyztužil talentovaný Tomáš Machů a v útoku si svou premiéru v šumperském dresu odbyl Vojtěch Lednický.

Proti Frýdku-Místku poté celek z podhůří Jeseníků předvedl doslova raketový nástup, neboť již ve 12. minutě vedl po trefách Vachutky, Kohúta a kapitána Kindla tříbrankovým rozdílem a protivníka donutil k vystřídání gólmanů.

A když navíc přidal na začátku druhé části další zápis Draků kanonýr Lukáš Žálčík, který se trefil dokonce při vlastním oslabení, vypadalo to s domácími téměř na ručník.

Jenže hokejisté Šumperku zatím v letošním ročníku Chance ligy drží své příznivce v napětí až do závěrečných vteřin a také tentokrát udělali z prakticky rozhodnutého zápasu pořádné drama. A nakonec s dost trpkým rozuzlením.

Domácí odstartovali stíhací jízdu díky slepeným brankám Klimši a Christova. Záhy sice znovu navýšil náskok Draků z nenápadné akce Aleš Furch, ale na jeho zásah stačil dvakrát odpovědět Michal Matiaško, jehož druhý (a dodejme hodně sporný) gól navíc padl souběžně s druhou sirénou.

Šumperk se rozešel smírně s Novými Sady
Šumperk doma remizoval s Novými Sady, hosté litovali slabé koncovky

A aby toho nebylo málo, ve 44. minutě zkušený David Bartoš srovnal do zcela odkryté klece na 5:5 a začínalo se tak od nuly.

Šest minut před závěrem normální hrací doby měli Draci výhodu přesilové hry, bohužel opět ukázali, že tato herní situace zatím nepatří mezi jejich silné stránky a výhodu nevyužili.

Ba co víc, o chvíli později inkasovali z hole Jakuba Tepera (již při hře pět na pět) rozdílovou branku. Nic na výsledku 6:5 nezměnila ani závěrečná hra hostů v šesti bez brankáře.

Draci si tak připsali šestou porážku v letošní soutěži a zase se budeme už pouze opakovat, znovu padli o jediný gól!

„Rozhodl celkový přístup k utkání. Dění na ledě bych nechtěl teď chvíli po utkání komentovat. Hodně věcí si teď chci nechat projít hlavou a veškeré inkasované góly si zanalyzovat,“ prozradil pouze ve zkratce k pondělní prohře trenér Draků Martin Janeček.

HC Frýdek-Místek - Draci Pars Šumperk 6:5 (0:3, 4:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Klimša (Peterek, Zbořil), 25. Christov (Klimša, Zbořil), 36. Matiaško (Martynek, Peterek), 40. Matiaško (Peterek, Martynek), 44. Bartoš (Lyszczarczyk), 57. Teper (Bartoš, Lyszczarczyk) – 3. Vachutka (Machů, Kohút), 11. Kohút (Vildumetz, Machů), 12. Kindl (Březák), 22. Žálčík (Březák), 27. Furch (Machů). Rozhodčí: Čáp, Květoň – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 4:3, navíc Komorski (Frýdek-Místek) a Drtil (Šumperk) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 710.

Frýdek-Místek: Šimboch (12. Foltán) – Zbořil, Michálek, Ciura, Teper, Adámek, Matyáš – Lyszczarczyk, Bartoš, Král – Christov, Komorski, Klimša – Matiaško, Peterek, Martynek – Matěj, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Šumperk: Dolejš – Pěnčík, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Machů, Dudycha – Vildumetz, Kindl, Žálčík – Lednický, Kohút, Vachutka – Furch, Spratek, Scheuter – Antoníček, Rutar, Horký. Trenér: Martin Janeček.