Přesun šumperského brankáře do Hodonína již v minulém týdnu v rozhovoru pro tamní regionální rádio avizoval kouč SHK Svatopluk Číhal.

„V Hodoníně zatím trénuji a nafasoval jsem tam i výstroj. Nyní se řeší ukončení mé smlouvy v Šumperku a čekám, jak vše dopadne. Definitivně jasno by mohlo být v pondělí,“ prozradil Deníku Marek Peksa.

O jeho služby projevil zájem přímo trenér Číhal, který nyní musí řešit potíže s gólmany. Před časem se jihomoravský klub rozloučil se zkušeným Petrem Tučkem, jen krátké pak bylo hodonínské angažmá Michala Láníčka, kterého vedení Drtičů propustilo již po dvou zápasech.

Momentálně má tak Hodonín k dispozici dvojici mladíků Šurého a Rajčáka, k nimž by kouč Číhal rád doplnil právě Peksu, o jehož dalším hokejovém osudu by se mělo v nejbližších hodinách rozhodnout.

„Já k tomu mohu nyní pouze uvést, že Peksa má stále platnou smlouvu v Šumperku,“ reagoval na možný odchod brzy jednadvacetiletého brankáře do Hodonína trenér Draků Radek Kučera.

Pokud nakonec Marek Peksa doopravdy zakotví v sestavě Drtičů, dá se bez nadsázky konstatovat, že opět zapůsobí „kouzlo“ předsezónních tiskových konferencí Draků. Každý ze šumperských hráčů či trenérů, kteří se této akce v minulosti zúčastnili, později z nejrůznějších důvodů ze Šumperku odešli. Jedním z hostů té letošní pak byl právě i Marek Peksa.

„Angažmá v Hodoníně bych uvítal. Klub má vynikající zázemí i fanoušky, podobně jako Šumperk. Je to pro mě další příležitost a výzva, i když vím, že bych se o post jedničky musel poprat,“ prozradil dále Marek Peksa, jenž po příchodu Tomáše Štůraly plnil v Šumperku pouze roli náhradníka.

Do tréninků Draků se navíc opět zapojil také třetí šumperský gólman Roman Boška, jenž laboroval s poraněným kolenem.

Poslední celý zápas v dresu Draků odchytal Peksa na konci října paradoxně právě doma s Hodonínem, tedy v utkání, které vyvrcholilo v závěru ostrou potyčkou.

Bitku několika hráčů odstartovalo mimo jiné čelo, které uštědřil Marek Peksa hodonínskému Adamu Beňovi. Teď se oba možná potkají ve stejném dresu.

„Hned jsem si na tohle vzpomněl. V kabině Hodonína nás dokonce schválně posadili vedle sebe. Adam je teď nemocný, takže jsme se ještě neviděli. Jsem zvědav, jak bude reagovat, až se uzdraví,“ dodal s úsměvem Marek Peksa.