Devětadvacetiletý navrátilec si poprvé zachytal za šumperské áčko v devatenácti letech v rámci prvoligové skupiny o udržení.

Ve stejném ročníku pak byl i členem slavné party, která pro Šumperk vybojovala historický postup do juniorské extraligy.

Dres Draků Marek Peksa naposledy oblékl během sezóny 2010/2011, kterou následně dokončil v Hodoníně. Předtím stačil odchytat jeden rok za Uničov.

Od léta 2012 až doposud působil v zahraničí. Na Slovensku okusil tamní extraligu v barvách Žiliny a Skalice, u našich východních sousedů nastupoval také za Senici a krátce se mihl v dresu Bardějova.

Ze Slovenska zamířil do rumunského klubu Csíkszereda, poslední tři sezóny poté strávil ve druhé francouzské lize v La Roche sur Yon.

„Když jsem byl mladší, člověka to táhlo ven s cílem poznat svět a nové lidi. Teď po těch letech mimo se naopak těším a táhne mě to zpátky do míst, které člověk dobře zná a kde má plno kamarádů a známých. Navíc dcerka letos začala chodit do školy, proto jsem hrozně rád, že můžu zase chytat doma,“ prozradil Deníku ke svému návratu Marek Peksa, jenž v Šumperku vytvoří brankářskou dvojici společně s Michalem Waneckim, který přišel do kádru Draků letos v létě z Opavy.