V sobotním duelu proti Kladnu se pak bývalý hráč Třince, Komety či Hradce Králové postaral těsně před koncem o trefu, která zajistila Drakům výhru 3:2.

Můžete úvodem zhodnotit zápas proti Rytířům?
Počítali jsme s tím, že Kladno má velice silný tým, navíc posílili o Kaberleho, takže jsme se snažili na utkání maximálně soustředit, což se nám nakonec povedlo a diváci museli být s výsledkem spokojení.

Přesto Šumperk asi nebyl lepším mužstvem, uspěli jste hlavně díky bojovnosti.
Dá se to tak říct, Kladno má kvalitní útočníky, šikovné na puku a počítali jsme s tím, že asi nebudeme lepší, takže zápas byl z naší strany spíše ubojovaný, nakonec rozhodl náhodný gól a jsme rádi za tři body.

Ten náhodný gól padá na váš vrub. Můžete popsat svou vítěznou trefu na 3:2?
To byla haluz jako prase (smích). Tak, viděl jsem tam trochu místa, vystřelil jsem a gólman vůbec nic neviděl. Puk se ještě navíc v letu jaksi třepetal, ale spadlo to tam.

Výkon proti Kladnu byl dost podobný nedávném zápasu s Třebíčí. Hráli jste zodpovědně zezadu, co myslíte?
Je to tak. Se silnějšími mužstvy se snažíme více soustředit na obranu, což bychom ale měli přenést i do zápasů s těmi slabšími a hlavně do duelů venku, abychom i tady konečně bodovali. Na hřištích soupeřů hrajeme opravdu hrozně.

Na začátku sezony jste krátce vévodil kanadskému bodování první ligy, přesto jste skromně prohlásil, že již nemáte ambici atakovat čelní příčky produktivity. Přesto vaše úspěšná série nadále pokračuje a pravidelně bodujete, co na to říkáte?
Je to mnohdy o náhodě a hlavně o spoluhráčích, se kterými hrajete. Navíc pokud se vám daří, věříte si a víc si na ledě dovolíte. Jsem za ty body samozřejmě rád, ale jednou se daří, podruhé zase ne. Třeba v Chomutově jsem neměl nic, dneska dva body, tak jsem si to trochu vynahradil (úsměv).

Ten druhý bod proti Kladnu byl za asistenci u prvního gólu Aleše Staňka, kterému jste poslal puk přesně na hokejku. Bylo to nacvičená akce?
Zase náhoda (smích). Ale ne, občas to zkoušíme na tréninku, navíc Aleš si tam v přesilovce klepal hokejkou, byl volný mezi kruhy, tak jsem mu zkusil nahrát a naštěstí to vyšlo.