Ani jeho příspěvek ale nakonec Drakům na bodový zisk nestačil, s Drtiči prohráli doma již podruhé, tentokrát v normální hrací době po divoké přestřelce 5:6.

„Byl to určitě povedený návrat do sestavy, ale chtěli jsme vyhrát. Výsledek je velké zklamání, všichni se snažili, ale bohužel to nevyšlo," posteskl si jeden z klíčových šumperských zadáků, jenž v předchozích dvou duelech v sestavě Draků chyběl kvůli potížím s ramenem.

Přímý souboj loňského účastníka WSM ligy s Hodonínem o třetí příčku pak přinesl nebývale otevřenou partii, kdy prořídlé tribuny viděly dohromady jedenáct gólů, zatímco předchozí vzájemný souboj na šumperském ledě musely za stavu 1:1 rozhodnout teprve nájezdy, tehdy na sklonku října v nich uspěli hosté z jihu Moravy.

„Tento zápas jsem zrovna nehrál, ale sledoval jej z tribuny, teď to bylo úplně jiné, hrálo se nahoru dolů. Hodonín má dobrý tým, výborně bruslí. Škoda, že se nám nepovedlo odskočit o dva góly, třeba by pak zápas vypadal jinak, šance jsme měli, ale chybělo asi štěstí. Celkově to byl takový zvláštní zápas," říká dále Tomáš Drtil, jehož Šumperk nakonec prohrál utkání, ve kterém hned čtyřikrát vedl.

Do historických statistik se však tento duel zapíše hattrickem obránce, což se v moderním hokeji (na ligové úrovni) nestává zase tak často.

„Kdy jsem dal naposledy tři góly v jednom zápase, to fakt nevím, ale dnes mě to bude stát pětistovku do kasičky," říká na závěr se smíchem odchovanec šumperského hokeje, jenž se v minulosti při svém angažmá v Kladně potkal v jedné kabině s legendárním Jaromírem Jágrem.

Hattricky šumperských obránců za posledních 10 let (v ligových soutěžích)

Tomáš Sedlák (4. 3. 2013, Šumperk – IHC Písek 9:2, 1. liga, skupina o udržení)

Jan Tesařík (28. 11. 2010, Šumperk – VSK Technika Brno 6:2, 2. liga, základní část)

Tomáš Drtil (11. 1. 2017, Šumperk – SHK Hodonín 5:6, 2. liga, základní část)

Statistiky: www.historiehcs.estranky.cz