Jednadvacetiletý talent měl být zajímavou předsezonní posilou Zubrů, ze Slovenska měli na do té doby v Česku neznámého borce ze Skalice hrající druhou nejvyšší soutěž skvělé reference. Dobré výkony z přípravy však Nemec s sebou do Chance ligy zatím nepřenesl, a tak přišel pomoci v Šumperku.

Hokejisté Přerova (v modrém) proti VHK Robe Vsetín v přípravném utkání (1:3). Jakub Adámek
Čtyři podpisy. U Zubrů uspěli dvoumetrový bek, talentovaný Slovák i Zlíňan

Proti Havířovu z toho byla jen asistence, tentokrát hned čtyři kanadské body a první Nemcův hattrick na českých ledech.

„Děkuji klukům za perfektní práci, od prvního útočníka až po druhého gólmana. A speciálně pak hráčům, kteří sem jezdí na střídavé starty. Moc si vážíme, že do Šumperka jezdí s chutí hrát a že nejsou naštvaní. Je to pro nás obrovský přínos,“ pochvaloval si na klubovém webu Tomáš Sedlák, který se ujal trenérské role.

Hlavně v první třetině se na šumperském ledě rozehrála westernová přestřelka. Po osmi minutách to bylo 2:2, Draci rychle přišli o dvoubrankové vedení. To sice získali po druhé trefě Nemce a Jarošově brance v čase 19:19 zpět, jenže ještě před sirénou snížil na 4:3 Valášek.

Bývalý reprezentační hokejový brankář Roman Čechmánek
Zemřel hokejový brankář Roman Čechmánek. Olympijský vítěz z Nagana měl 52 let

„Myslím si, že jsme dnes byli na ledě jednoznačně lepší. Od prvních minut jsme makali a bylo vidět, že si kluci jdou jasně za vítězstvím. Nicméně naše koncovka je pořád žalostná. Ostatně ten, kdo byl na stadionu, si musel trhat vlasy za to, co jsme nedali a trestuhodně zahodili,“ kroutil hlavou Tomáš Sedlák.

Havlíčkův Brod totiž dokázal ve 39. minutě zásluhou Nováka srovnat, ve třetí třetině ale rozhodly prvoligové posily – Nemec završil hattrick a do prázdné klece pečetil prostějovský Martin Pěnčík.

„Na Havlíčkův Brod jsme se připravovali, protože má perfektní tlak do brány, výbornou střelbu od modré a nebezpečné teče před gólmanem. A oni nám z toho nakonec dají, myslím, tři góly. Takže na těchto aspektech budeme muset dál pracovat. Ale klukům vůbec nejde upřít bojovnost. Jsme rádi, že jsme to dnes ukopali,“ uzavřel Tomáš Sedlák.

Draci Pars Šumperk – BK Havlíčkův Brod 6:4 (4:3, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Šišolák (Antoníček, J. Horký), 3. Nemec, 12. Nemec (Vachutka, Jaroš), 20. Jaroš (Vachutka, Nemec), 49. Nemec (Jaroš), 60. Pěnčík (Irgl) – 6. Kopic (Kuchta, J. Novák), 8. Křehlík (Tecl, Valášek), 20. Valášek (Křehlík, Tecl), 39. J. Novák (Endál, Kopic). Rozhodčí: Held – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 474.

Šumperk: Irgl – Pěnčík, Dudycha, Rutar, Minařík, Cekr, P. Kubíček, Cibuzar, P. Hohl – Antoníček, Šišolák, J. Horký – Jaroš, Nemec, Vachutka – Tomeš, Nilsson, Danielčak – Skopal. Trenér: Tomáš Sedlák.