Soupeři, v jehož sestavě figurují taková ostřílená jména jako David Květoň, Petr Kuboš či Rostislav Olesz, poté Draci nedovolili ani gól a díky výhře 2:0 se posunuli na osmou příčku druholigové skupiny východ.

„Nový Jičín je vysoko v tabulce a poslední týdny pravidelně sbírá body, takže jsme k němu přistupovali s obrovským respektem. Mají tam spoustu skvělých střelců. My jsme zase dobří v obranné fázi a k tomu máme výborného gólmana," řekl úvodem pro klubový web Draků trenér Michal Mikeska.

Celek z podhůří Jeseníků následně dorazil „v plné palbě“ i s prvoligovými posilami Tomášem Drtilem a Richardem Nemcem. A i přes dlouhodobé absence útočníků Scheutera, Antoníčka a Müllera dal vůbec poprvé v sezóně dohromady čtyři kompletní pětky.

Draci na domácím ledě deklasovali Velké Meziříčí. Tomáš Drtil
Šest bodů za zápas! V Šumperku jsem doma hlásí Tomáš Drtil. Zůstane?

Hlavním hrdinou středeční bitvy byl bezesporu šumperský gólman Denis Irgl, který pochytal všechny pokusy domácích hráčů a mohl tak oslavit premiérové čisté konto v barvách Draků.

Dlouhou dobu se však na druhé straně činil i jeho protějšek Daniel Šimonů a na úvodní změnu skóre si tak diváci v Novém Jičíně museli počkat až do 50. minuty zápasu.

O vítěznou trefu hostů se pak postarala dvojice hokejistů ze Slovenska. Důrazný Jozef Danielčák vybojoval puk za bránou domácích a poslal přesný pas na Ondreje Šišoláka, jenž z první zamířil přesně, přičemž gólman Nového Jičína na jeho střelu ani nestihl zareagovat.

Ďáblové ve snaze o vyrovnání zkusili těsně před koncem power play, ale z hole Daniela Vachutky inkasovali do prázdné brány.

Asistenci u jeho trefy si potom zapsal přerovský Richard Nemec, který tak zatím bodoval ve všech čtyřech duelech, ve kterých za Draky nastoupil.

„Velmi jsme zlepšili obrannou hru a s tím jsme do Jičína také přijeli. Byli jsme trpěliví a defenziva fungovala na 100 %. Upřímně jsme ani nečekali, že bychom to mohli udržet s nulou, za což jsme samozřejmě jenom rádi. Podařilo se nám hrát 1:0, dali jsme gól do prázdné a bereme tři body. S výkonem jsme velmi spokojeni,“ doplnil Michal Mikeska.

Také další druholigové utkání sehraje celek Šumperku na ledě soupeře, když v sobotu 2. prosince zajíždí do Hodonína.

HK Nový Jičín - Draci Pars Šumperk 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 50. Šišolák (Danielčák), 59. Vachutka (Nemec, Drtil). Rozhodčí: Škach – Rychlý, Návrat. Vyloučení: 5:6, bez využití. Diváci: 435.

Nový Jičín: Šimonů – Holáň, Báchor, Hruška, Hladiš, Hanák, Kuboš, Dudáš – Konečný, Maliník, Květoň – Flok, Zdeněk, Olesz – Sluštík, Kafka, Handl – Berka, Škarka, Juříček. Trenér: David Dostál.

Šumperk: Irgl – Drtil, Dudycha, Minařík, Rutar, Hohl, Kubíček, Jarmara, Cekr – Vachutka, Nemec, Jaroš – Danielčák, Šišolák, Horký – Przybyla, Nilsson, Skopal – Lichner, Polách, Tomeš. Trenér: Michal Mikeska.