V minulém týdnu si připsal do statistik jeden gól a přihrávku. Během devíti duelů tak ve svém novém působišti dosáhl stejné bilance, kterou měl dosud na svém kontě z jedenatřiceti utkání za Chicago.

Při duelu Albany s Rochesterem pak dostal Pospíšil dokonce důvěru při trestných stříleních, svůj nájezd ale neproměnil. Podobně si však počínali i jeho spoluhráči a celek River Rats tak nakonec prohrál po nájezdech 3:4.

V zápase s Hartfordem následně poslal český útočník svou premiérovou trefou v dresu Albany svůj celek do vedení, ve zbytku hry se ale již trefoval pouze soupeř, který vyhrál 5:1.

Asistencí poté bývalý Drak přispěl k vítězství týmu River Rats 2:0 nad Philadelphií. Při neúspěšném klání se Springfieldem (1:3) byl Pospíšil nejpilnějším hráčem mužstva, když během střetnutí nasbíral celkem osm střel na bránu.

Dvě výhry ze čtyř posledních zápasů vybojovala v AHL záloha Detroitu Grand Rapids Griffins, v jehož barvách nastupuje další ze šumperských hráčů, obránce Jakub Kindl.

Jeho celek tentokrát uspěl s Nordfolkem, když vyhrál 2:1. Stejný výsledek si pak připsal i proti Lake Erie. Poté však Griffins podlehli 4:7 Philadelphii a 3:5 Scrantonu.
Jakub Kindl má nyní na svém kontě ze 73 odehraných zápasů 31 bodů za 5 branek a 26 asistencí.

Miroslav Pergl