Takhle nějak si bývalý hokejista a nyní asistent trenéra Šumperku Zdeněk Novosad tečku za kariérou představoval. K pátečnímu exhibičnímu zápasu na šumperském zimáku, kterému předcházela autogramiáda vybraných osobností, sezval řadu zajímavých jmen. Ty nechal navléct do úboru celku nesoucího název ZN64 a postavil je proti současnému kádru hokejových Draků Šumperk.

Pod vrcholky Jeseníků přijeli třeba někdejší fotbalisté Martin Fenin, Tomáš Ujfaluši, Karel Poborský či Marek Heinz. Ukázali se i legendy šumperského hokeje Radek Kučera, Dušan Bařica, Aleš Holík a David Ohnutek.

Duel pak řídil bývalý rozhodčí Milan Minář, který po zápase symbolicky zahodil brusle do popelnice. „Dnes jsem pískal opravdu naposledy!“ ujistil přítomné.

Na čtvrteční tiskové konferenci DRAKŮ ŠUMPERK se ukázal ředitel klubu Velčovský, ale i trenér Zavadil a kapitán Gewiese.
Přestavěný tým Draků jde do boje. Chceme být první, zaznělo na tiskovce

Měl slzy na krajíčku

„Exhibice byla super hlavně proto, že jsem tady měl všechny kamarády, kteří přijali pozvání a přijel si zahrát,“ těšilo Zdeňka Novosada. Ten během večera oblékl jak trikot výběru ZN64, tak ten s drakem na prsou. Vždyť za Šumperk odehrál několik sezon.

„Čekal jsem, že přijde o něco více lidí, ale to mě zase tak nemrzí,“ hodnotil návštěvu čtyř stovek diváků. „Užil jsem si to. Nejvíc jsem měl na krajíčku během děkování mým rodičům a dceři, málem ukápla slza,“ neskrýval dojetí.

Samotné utkání vyznělo lépe pro hvězdný tým ZN64, Draky porazil divokým skóre 9:7. Klání navíc zpestřily samostatné nájezdy na obou stranách, jedna kamarádská bitka a na závěr i fotbalový míč. Hráči jej chvíli používali k hokeji místo puku, čímž vzbudili kladný ohlas v hledišti.

Vrcholem celého večera byl dojemný okamžik, kdy hlavní aktér události předal svůj hraný dres vozíčkáři a dlouholetému fanouškovi Draků Martinu Šafářovi.

„Teď už je hráčská kariéra za mnou a chci se soustředit na práci na střídačce a v klubu,“ plánoval Zdeněk Novosad.

DRACI ŠUMPERK - Moravská Třebová 9:2
Brnkačka. Draci devíti góly rozebrali Moravskou Třebovou